"Papież Franciszek wnosi rewolucję miłosierdzia"

"Papież Franciszek wnosi rewolucję miłosierdzia"
(fot. youtube.com)
KAI / ml

Papież Franciszek wyzwolił w Kościele "rewolucję miłosierdzia". Podkreślił to kard. Christoph Schönborn 13 marca w wywiadzie dla austriackiej telewizji ORF w związku z 3. rocznicą wyboru papieża Franciszka.

Zdaniem przewodniczącego Konferencji Biskupów Austriackich, charakterystyczne dla tej miłosiernej postawy papieża są jego słowa: "Kim jestem, żebym osądzał?". Wprawdzie przeciwko linii papieża istnieje też "prawdziwa opozycja w części Kościoła", nie tylko w samej Kurii Rzymskiej, to jednak Franciszek nie pozostaje sam, jak się często mówi, lecz ma "ogromne poparcie", również spoza Kościoła, stwierdził kard. Schönborn.
Franciszek potrafi "doskonale obchodzić się ze swoimi przeciwnikami", jest też "odważnym człowiekiem", uważa arcybiskup Wiednia. W reformie Kurii Rzymskiej widać już znaczne postępy w dziedzinie finansów, powiedział kard. Schönborn, który sam jest członkiem komisji kardynałów ds. nadzoru nad tzw. bankiem watykańskim (IOR). Kolejna zasługa Franciszka, to umocnienie dyplomatycznej roli Watykanu. Doskonałym tego przykładem jest chociażby ponowne zbliżenie między USA i Kubą.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Papież Franciszek wnosi rewolucję miłosierdzia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.