Papież mianował nowego nuncjusza w Meksyku. Został nim abp Joseph Spiteri

Papież mianował nowego nuncjusza w Meksyku. Został nim abp Joseph Spiteri
Abp Joseph Spiteri był dotychczas nuncjuszem apostolskim w Libanie. Źrodło: YouTube.com / D. Joseph Spiteri, Núncio Apostólico no Líbano
KAI / mł

Papież Franciszek mianował nuncjuszem apostolskim w Meksyku arcybiskupa Josepha Spiteri, dotychczasowego nuncjusza apostolskiego w Libanie – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Joseph Spiteri urodził się 20 maja 1959 w Sliemie na Malcie. Po ukończeniu studiów seminaryjnych został wyświęcony na kapłana 29 czerwca 1984 r. przez arcybiskupa Josepha Mercieca w katedrze św. Jana w Valletcie. Po krótkim okresie pracy duszpasterskiej podjął studia na Papieskiej Akademii Kościelnej i w 1988 r. uzyskał doktorat z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu (Angelicum).

Wstąpił do służby dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej 15 lipca 1988 i wypełniał swe zadania w Panamie, Iraku, Meksyku, Portugalii, Grecji i Wenezueli, a następnie pracował w Sekretariacie Stanu w Rzymie.21 lutego 2009 papież Benedykt XVI mianował go nuncjuszem apostolskim na Sri Lance i arcybiskupem tytularnym Serta. Sakrę przyjął 24 maja 2009 r. z rąk ówczesnego sekretarza stanu, kardynała Tarcisio Bertone.

1 października 2013 roku papież Franciszek mianował go nuncjuszem na Wybrzeżu Kości Słoniowej, a 7 marca 2018 r. ten sam papież mianował go nuncjuszem w Libanie.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Monika Białkowska

Liban to miejsce niezwykłe. Jan Paweł II mówił, że „to coś więcej niż kraj – to przesłanie”. Przede wszystkim to przestrzeń o głębokiej symbolice religijnej. Królowie Dawid i Salomon sprawadzali stamtąd cedry, to tam Eliasz...

Skomentuj artykuł

Papież mianował nowego nuncjusza w Meksyku. Został nim abp Joseph Spiteri
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.