Papież modli się za ofiary erupcji wulkanu na wyspach Tonga

Papież modli się za ofiary erupcji wulkanu na wyspach Tonga
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
KAI / tk

Papież Franciszek pod koniec audiencji ogólnej zapewnił o swojej modlitwie za ofiary silnego wybuchu wulkanu, do którego doszło na Wyspach Tonga na południowym Pacyfiku.

- Moja myśl kieruje się ku mieszkańcom wysp Tonga, dotkniętych w minionych dniach erupcją wulkanu podmorskiego, który spowodował rozległe szkody materialne. Jestem duchowo blisko wszystkich osób ciężko doświadczonych, błagając Boga, aby ulżył im w ich cierpieniach. Zachęcam wszystkich, by przyłączyli się do mnie w modlitwie za tych braci i siostry – powiedział Franciszek.

Ofiary erupcji wulkanu

We wtorek 18 stycznia potwierdzono, że w wyniku erupcji podwodnego wulkanu na Pacyfiku i późniejszego tsunami, zginęły trzy osoby. Jest także wielu rannych. Nie podano jednak przybliżonych danych dotyczących liczb i stanu poszkodowanych. Zapasy wody są poważnie zanieczyszczone przez popiół.

Silna fala, która uderzyła w wyspy Tonga, była następstwem sobotniej erupcji podwodnego wulkanu Hunga Tonga-Hunga Ha'apai na południowym Pacyfiku. Według niektórych ekspertów była to największa erupcja wulkanu od ponad 30 lat. Zdaniem tongijskiej marynarki wojennej, na obszarze Ha'apai - jednej z grup tongijskich wysp - fale mogły osiągać nawet 5-10 metrów wysokości.

DEON.PL POLECA

We wtorek po południu potwierdzono, że z co najmniej jednej - wyspy Mango - zmyte zostały wszystkie budynki. Z kolei na wyspie Fonoifua pozostały tylko dwa domy, a wyspa Namuka doznała rozległych zniszczeń. Doniesienia zwiększają obawy, że liczba ofiar śmiertelnych i osób rannych może być jeszcze większa.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Papież modli się za ofiary erupcji wulkanu na wyspach Tonga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.