Papież: Nie zapominajmy o udręczonym narodzie ukraińskim

Papież: Nie zapominajmy o udręczonym narodzie ukraińskim
Papież Franciszek (Fot. Grzegorz Gałązka)
KAI/dm

O pomoc dla Ukrainy oraz poszanowanie praw człowieka w Mjanmie zaapelował papież Franciszek po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.

- Nie zapominajmy o udręczonym narodzie ukraińskim w tym momencie. Narodzie cierpiącym. Chciałbym, aby w każdym z was pozostało pytanie: co czynię dzisiaj dla narodu ukraińskiego? Czy się modlę, czy coś robię, czy staram się zrozumieć? Co czynię dzisiaj dla narodu ukraińskiego? Niech każdy odpowie w swoim sercu - poprosił papież.

Dodał, że „nadal z Mjanmy dociera krzyk cierpienia jakże wielu osób, którym brakuje podstawowej pomocy humanitarnej i które są zmuszone do opuszczenia swoich domów, ponieważ zostały spalone, oraz do ucieczki przed przemocą”.

- Przyłączam się do apelu biskupów tej umiłowanej ziemi, aby wspólnota międzynarodowa nie zapomniała o mieszkańcach Mjanmy, aby szanowano godność ludzką i prawo do życia, a także miejsca kultu, szpitale i szkoły. I błogosławię birmańską wspólnotę we Włoszech, która jest tu dziś reprezentowana - powiedział Franciszek.

KAI/dm

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: Nie zapominajmy o udręczonym narodzie ukraińskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.