Papież przypomniał o beatyfikacji w Sewilli i rozpoczynającym się w środę Światowym Spotkaniu Rodzin

Papież przypomniał o beatyfikacji w Sewilli i rozpoczynającym się w środę Światowym Spotkaniu Rodzin
Papież Franciszek (Fot. Grzegorz Gałązka)
KAI/dm

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież przypomniał o wczorajszej beatyfikacji w Sewilli dominikańskich męczenników z okresu wojny domowej i rozpoczynającym się w środę Światowym Spotkaniu Rodzin.

- Wczoraj w Sewilli zostało beatyfikowanych kilku zakonników z rodziny dominikańskiej: Angel Marin Álvarez i dziewiętnastu towarzyszy; Jan Aguilar Donis i czterech towarzyszy z Zakonu Braci Kaznodziejów; Izabela Sánchez Romero, sędziwa mniszka z Zakonu Świętego Dominika, oraz Fruttuoso Pérez Marquez, świecki tercjarz dominikański. Wszyscy zginęli z nienawiści do wiary podczas prześladowań religijnych, które miały miejsce w Hiszpanii w kontekście wojny domowej w ubiegłym wieku. Ich świadectwo przylgnięcia do Chrystusa i przebaczenia swoim zabójcom wskazuje nam drogę do świętości i zachęca, abyśmy ze swego życia uczynili ofiarą miłości wobec Boga i braci. Brawa dla nowych błogosławionych - zachęcił papież.

Przypomniał, że w najbliższą środę, 22 czerwca, rozpocznie się dziesiąte Światowe Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce w Rzymie i jednocześnie obejmie cały świat.

- Dziękuję biskupom, proboszczom i pracownikom duszpasterstwa rodzin, którzy zwołali rodziny na chwile refleksji, celebracji i świętowania. Przede wszystkim dziękuję małżonkom i rodzinom, które będą dawać świadectwo o miłości rodzinnej jako powołaniu i drodze do świętości. Dobrego spotkania! - życzył Franciszek.

 

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież przypomniał o beatyfikacji w Sewilli i rozpoczynającym się w środę Światowym Spotkaniu Rodzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.