Papież do paulistów: waszym powołaniem jest to, aby przekaz był czysty, jasny, prosty

Papież do paulistów: waszym powołaniem jest to, aby przekaz był czysty, jasny, prosty
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

- Dezinformacja jest na porządku dziennym - powiedział w sobotę papież Franciszek podczas audiencji dla przedstawicieli zakonu paulistów. Odnotował, że współczesny przekaz medialny składa się często z półprawd lub polega na zniesławianiu innych.

W improwizowanym przemówieniu papież zaznaczył: "Jeśli przyjrzymy się dzisiejszym środkom przekazu, to brakuje czystości, uczciwości, kompletności. Dezinformacja jest na porządku dziennym; mówi się jedną rzecz, ale ukrywa się wiele innych".

- Musimy sprawić, aby w naszym komunikowaniu wiary nie miało to miejsca, aby wynikało ono z powołania, z Ewangelii - mówił Franciszek.

Zwracając się do delegacji zakonu, aktywnego w działalności wydawniczej, papież stwierdził, że należy "wyzwolić komunikowanie ze stanu, w jakim jest obecnie", gdzie "albo mówi się połowę, albo jedna strona zniesławia drugą albo oferuje się skandale, bo ludzie to lubią, lubią brudne rzeczy".

- Czyż tak nie jest? - zapytał.

Taki przekaz, ostrzegł, "staje się nie do strawienia, nieczysty, brudny".

- Waszym powołaniem jest to, aby przekaz był czysty, jasny, prosty - mówił Franciszek zwracając się do zakonników, wydających liczne pisma, w tym wysokonakładowy włoski tygodnik "Famiglia Cristiana".

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież do paulistów: waszym powołaniem jest to, aby przekaz był czysty, jasny, prosty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.