Papież: niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu

Papież: niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI / tk

- W czasach gdy niestety narastają w świecie dystanse i powiększają się napięcia, niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu, zwłaszcza w sercach i umysłach tych, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska – powiedział papież przed udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa na zakończenie kanonizacji dziesięciorga nowych świętych.

- Drodzy bracia i siostry!

Przed zakończeniem tej celebracji eucharystycznej pragnę pozdrowić i podziękować wam wszystkim: moim braciom kardynałom i biskupom, kapłanom, zakonnikom i zakonnicom, zwłaszcza należącym do duchowych rodzin nowych świętych, oraz wszystkim wiernym zgromadzonym tutaj z jakże wielu stron świata.

Pozdrawiam delegacje oficjalne z różnych krajów, a w szczególności prezydenta Republiki Włoskiej. Dobrze jest widzieć, że swoim ewangelicznym świadectwem święci ci przyczynili się do duchowego i społecznego rozwoju swoich państw, a także całej rodziny ludzkiej. W czasach gdy niestety narastają w świecie dystanse i powiększają się napięcia, niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu, zwłaszcza w sercach i umysłach tych, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska i są powołani do tego, by być protagonistami pokoju, a nie wojny.

Pozdrawiam was wszystkich, drodzy pielgrzymi, a także tych, którzy śledzili tę Mszę św. za pośrednictwem mediów.

A teraz zwracamy się do Maryi Panny, aby pomogła nam radośnie naśladować wzór nowych świętych - powiedział papież Franciszek.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Papież: niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.