Papież: wolontariusze nadają ludzkie oblicze społeczeństwu

Papież: wolontariusze nadają ludzkie oblicze społeczeństwu
fot. PAP/EPA/Riccardo Antimiani
KAI / ml

„Bądźcie świadkami dobroci i czułości. Niech ostatecznym celem waszego zaangażowania zawsze pozostaje służba bliźniemu” – powiedział Papież do delegacji Stowarzyszenia Wolontariatu Cornelii de Lange. To ona w 1933 roku jako pierwsza opisała zespół wad genetycznych, które wyrażają się w rzadko spotykanych zniekształceniach ciała i organów wewnętrznych.

Franciszek zaznaczył, że są one przyczyną dyskomfortu i ogromnych trudności zarówno dla chorych, jak i ich rodzin. Ojciec Święty wyraził współczucie i zrozumienie, zachęcając ich, by nie dali się pokonać przeszkodom, które napotykają na swojej drodze.

„Pragnę wyrazić uznanie dla wolontariuszy waszego stowarzyszenia, którzy z wielką troską stoją u boku najsłabszych spośród naszych braci i sióstr, wspierając tych, którzy się nimi opiekują. Kultura solidarności wyraża się w sposób konkretny poprzez udział w budowaniu społeczeństwa braterskiego, w którego centrum znajduje się osoba ludzka. W wolontariat włączony zostaje podstawowy wymiar chrześcijańskiego obrazu Boga i człowieka: miłość Boga i miłość bliźniego – podkreślił Papież. – Jezus w Ewangelii zachęca nas, abyśmy kochali Boga z całego serca, a bliźniego jak siebie samego (por. Mk 12, 29). To miłość Boga sprawia, że w drugim człowieku rozpoznajemy brata lub siostrę, których należy przyjąć. I właśnie z tego powodu wy, wolontariusze, prowadząc działalność pomocową, przyczyniacie się do nadania naszemu społeczeństwu bardziej ludzkiego i chrześcijańskiego oblicza“ – stwierdził Ojciec Święty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież: wolontariusze nadają ludzkie oblicze społeczeństwu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.