Papież o współczesnym niewolnictwie: To ciężka plaga społeczna

Papież o współczesnym niewolnictwie: To ciężka plaga społeczna
Fot. Grzegorz Galazka
KAI / tk

Niewolnictwo to "ciężka plaga społeczna niestety wciąż dzisiaj rozprzestrzeniona w różnych częściach świata" – czytamy w telegramie papieskim z okazji wydarzenia Global Slavery Index 2023 Vatican Spotlight. W tekście papież wyraził nadzieję, że odbyte wydarzenie „wzbudzi w biorących udział odnowioną uwagę na wartości wolności, wzajemnego szacunku i solidarności”.

Wydarzenie przygotowały Papieska Akademia Nauk Społecznych, ambasada Australii przy Stolicy Apostolskiej oraz organizacja Walk Free. Warto tu zauważyć, iż współczesne niewolnictwo przybiera różne formy. Chodzi np. o przymusową pracę czy małżeństwo, pozbawienie swobody z powodu długów lub ograniczanie jej groźbami, przemocą, oszustwami lub nadużyciami władzy.

Papieski telegram wzywa wszystkich wiernych do walki z takim procederem. Podejmowane działania, takie jak Global Slavery Index 2023 Vatican Spotlight, powinny mieć na celu „zachęcanie do większego zaangażowania się, aby zapewnić i zagwarantować niezbywalne prawa każdej osoby”.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Papież o współczesnym niewolnictwie: To ciężka plaga społeczna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.