Papież odprawi jutro Mszę świętą przy grobie św. Jana Pawła II

Papież odprawi jutro Mszę świętą przy grobie św. Jana Pawła II
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / jb

Papież Franciszek, zwracając się do wiernych na całym świecie za pośrednictwem watykańskich mediów, mówił o przypadającej w poniedziałek setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. "Wspominamy go z wielką miłością i uznaniem" - podkreślił po modlitwie w Watykanie.

 

Po odmówieniu modlitwy maryjnej Regina coeli w bibliotece Pałacu Apostolskiego papież powiedział w niedzielę w południe: "Jutro przypada setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II w Wadowicach w Polsce. Wspominamy go z wielką miłością i uznaniem".

"Jutro o godz. 7 rano odprawię transmitowaną na cały świat mszę świętą przy ołtarzu, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Z nieba niech dalej wstawia się za lud Boży i za pokój na świecie" - dodał Franciszek. Msza zostanie odprawiona w kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej.

Papież wyraził też zadowolenie z tego, że w niektórych krajach już zostały przywrócone uroczystości liturgiczne z udziałem wiernych, a w innych rozważana jest taka możliwość.

"We Włoszech od jutra można będzie odprawiać msze z udziałem ludzi" - dodał, apelując o przestrzeganie norm sanitarnych w trosce o zdrowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież odprawi jutro Mszę świętą przy grobie św. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.