Papież po raz pierwszy w historii weźmie udział w szczycie G7. Spotka się z przywódcami

Papież po raz pierwszy w historii weźmie udział w szczycie G7. Spotka się z przywódcami
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Papież Franciszek spotka się w piątek z prezydentami: Ukrainy - Wołodymyrem Zełenskim, USA - Joe Bidenem, Francji - Emmanuelem Macronem i innymi przywódcami; listę jego rozmówców na szczycie G7 w Apulii ogłosił w czwartek Watykan.

To będzie drugie spotkanie papieża z Zełenskim od początku inwazji Rosji na Ukrainę. Widzieli się w Watykanie w maju zeszłego roku.

DEON.PL POLECA

Pierwszy w historii papież, który weźmie udział w szczycie przywódców G7

Franciszek jako pierwszy papież w historii weźmie udział w szczycie przywódców G7. Do miejsca obrad, Borgo Egnazia koło Brindisi, papież przybędzie około poludnia. Powita go premier Włoch Giorgia Meloni, przewodnicząca obradom szczytu.

Następnie Franciszek przeprowadzi rozmowy po kolei z dyrektor generalną Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliną Georgiewą, prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, przywódcą Francji Emmanuelem Macronem i premierem Kanady Justinem Trudeau.

Po tych spotkaniach papież weźmie udział we wspólnej sesji w ramach G7, po której odbędzie drugą serię dwustronnych rozmów.

Rozmówcami Franciszka będą: prezydent Kenii William Samoei Ruto, premier Indii Narendra Modi, prezydenci: USA - Joe Biden, Brazylii - Luiz Inacio Lula da Silva, Turcji - Recep Tayyip Erdogan i Algierii - Abd al-Madżid Tabbun.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele

Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój „złoty wiek”, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez „noc”; okresy, gdy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież po raz pierwszy w historii weźmie udział w szczycie G7. Spotka się z przywódcami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.