Papież podarował swojej rodzinnej parafii nietypową figurę św. Józefa

Papież podarował swojej rodzinnej parafii nietypową figurę św. Józefa
Papież Franciszek Fot. CLAUDIO PERI / ANSA / PAP
KAI / mł

Papież Franciszek podarował swojej rodzinnej parafii w Argentynie figurę patrona Kościoła. W bazylice św. Józefa, położonej w dzielnicy Flores stolicy kraju Buenos Aires, Franciszek przyjął pierwszą Komunię i bierzmowanie, odkrył powołanie do kapłaństwa, a później odprawił swoją pierwszą Mszę św. Argentyńskie media pokazały zdjęcia procesji, w której na miejsce kultu niesiona jest licząca dobre półtora metra figura biblijnego cieśli.

Franciszek wielokrotnie wyrażał swoje szczególne nabożeństwo do św. Józefa, a w 2021 roku poświęcił małżonkowi Matki Bożej specjalny rok kościelny. Wiadomo, że papież ma na swoim biurku figurę św. Józefa w pozycji śpiącej - w nawiązaniu do snów, w których według Nowego Testamentu święty został poproszony przez anioła, aby najpierw przyjął Maryję za żonę, a później uciekł z Nią i nowo narodzonym dzieciątkiem Jezus do Egiptu. Podobny wizerunek św. Józefa stał się teraz także darem dla argentyńskiej parafii.

DEON.PL POLECA
Według argentyńskiej agencji informacyjnej Telam do prezentu z Watykanu dołączona była wiadomość podpisana przez Franciszka, w której papież zdał relację z adorowanego przez siebie wizerunku. Wyjaśnił, że gdy pojawiają się problemy i wszelkiego rodzaju trudności, zapisuje prośbę na małej kartce i zostawia ją pod figurą św. Józefa, "aby mu się przyśniła". Podobnie poradził też wiernym, aby zostawiali przy figurce wszystkie swoje intencje.

Proboszcz bazyliki ks. Martin Bourdieau, który poprzedniego dnia wraz z członkami wspólnoty odebrał z nuncjatury apostolskiej figurę przysłaną przez papieża i zawiózł ją do szkoły "Nuestra Señora de la Misericordia", odwiedzanej niegdyś przez przyszłego papieża Jorge Mario Bergoglio, mówił o "znaku miłości papieża do jego rodzinnej dzielnicy" i jej mieszkańców. Jego kościół wraz z przybyciem figury został przekształcony w "sanktuarium marzeń".Parafia już w poniedziałek opublikowała na Facebooku potwierdzenie tego faktu - poprzez zdjęcie figury, która w międzyczasie została pokryta niezliczonymi kartkami z modlitwami napisanymi przez wiernych.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bronisław Mokrzycki SJ

Publikacja ukazuje postać św. Józefa w świetle słowa Bożego, nauczania i tradycji Kościoła, których sercem zawsze jest Chrystusowa Pascha. Mistagogiczna analiza czytań mszalnych z Uroczystości Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny zawarta w pierwszym rozdziale,...

Skomentuj artykuł

Papież podarował swojej rodzinnej parafii nietypową figurę św. Józefa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.