Papież pogratulował wyboru nowemu generałowi franciszkanów

Papież pogratulował wyboru nowemu generałowi franciszkanów
(Fot. G. Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI/dm

Papież Franciszek pogratulował wyboru nowemu generałowi franciszkanów o. Massimo Fusarellemu. W wysłanym do niego telegramie papieżzapewnił go swym błogosławieństwie i modlitwie, aby Bóg towarzyszył mu w pełnieniu tej służby. - Niech seraficki Ojciec, św. Franciszek wspiera cię w kierowaniu swymi braćmi - życzył papież.

Wyboru 121. następcy św. Franciszka dokonała kapituła generalna Zakonu Braci Mniejszych, zebrana w Rzymie. O. Massimo Fusarelli jako nowy przełożony generalny zastąpił Amerykanina, o. Michaela Perry, który kierował zakonem przez minione sześć lat.

Massimo Fusarelli, dotychczasowy przełożony Prowincji św. Bonawentury Braci Mniejszych z Lacjum i Abruzji, urodził się w Rzymie 30 marca 1963 roku, a habit franciszkański przyjął w 1982 roku. W 1983 roku złożył śluby czasowe, a w 1989 roku śluby wieczyste. 30 września 1989 r. przyjął święcenia kapłańskie. Po ukończeniu Instytucjonalnego Kursu Teologicznego na Antonianum w Rzymie, uzyskał licencjat kanoniczny z Patrystyki na Augustinianum w Rzymie.

Był definitorem prowincjalnym, promotorem duszpasterstwa powołaniowego, a następnie formacji stałej. Był kilkakrotnie gwardianem; sekretarzem generalnym ds. formacji i studiów w latach 2003-2009; wizytatorem generalnym Prowincji Neapolu, a następnie procesu zjednoczenia prowincji północnych Włoch; a ostatnio gwardianem i proboszczem w parafii św. Franciszka a Ripa w Rzymie i odpowiedzialnym za program przyjmowania ubogich.

KAI/dm

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież pogratulował wyboru nowemu generałowi franciszkanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.