Jak długo papież zostanie w szpitalu? Są nieoficjalne informacje

Jak długo papież zostanie w szpitalu? Są nieoficjalne informacje
fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP / pk

"Ojciec Święty kontynuuje przewidzianą kurację i rehabilitację, co pozwoli mu jak najszybciej wrócić do Watykanu" - napisał w komunikacie dyrektor biura prasowego Matteo Bruni.

Papież Franciszek kontynuuje leczenie i rehabilitację w rzymskiej klinice Gemelli po operacji jelita, by móc jak najszybciej wrócić do Watykanu - podało we wtorek biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Nadal nie wiadomo, kiedy papież opuści szpital; według nieoficjalnych informacji może to się stać w środę lub w czwartek.

Jak dodał Bruni, papież "spośród wielu chorych, których spotkał w tych dniach, myśl kieruje szczególnie do tych, którzy nie mogą wrócić do domu, aby mogli przeżyć ten czas jako szansę, także w bólu, by otworzyć się z czułością na brata czy siostrę, chorych na łóżkach obok, z którymi dzieli się podobne doświadczenie ludzkiej kruchości".

W poniedziałek Watykan wyjaśnił, że Franciszek pozostanie w szpitalu jeszcze kilka dni po operacji, którą przeszedł 4 lipca.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jak długo papież zostanie w szpitalu? Są nieoficjalne informacje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.