Watykan. Papież Franciszek pozostanie dłużej w Klinice Gemelli

Watykan. Papież Franciszek pozostanie dłużej w Klinice Gemelli
Papież Franciszek pozostanie dłużej w Klinice Gemelli (fot. Vatican Media/EPA/PAP)
KAI/mk

"Jeszcze kilka dni Ojciec Święty pozostanie w Klinie Agostino Gemelii Uniwersytetu Katolickiego" – podało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

"Jego Świątobliwość Papież Franciszek spędził spokojny dzień i zakończył cykl po operacji chirurgicznej. W celu zoptymalizowania terapii medycznej i rehabilitacyjnej Ojciec Święty pozostanie w szpitalu jeszcze przez kilka dni" - napisał w komunikacie dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni.

DEON.PL POLECA
Wczoraj, przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański", spotkał się z młodymi pacjentami z pobliskiego oddziału onkologicznego i ich rodzinami, a następnie udał się z nimi na taras na dziesiątym piętrze na modlitwę maryjną. Na zakończenie modlitwy przywitał się z pacjentami na piętrze i porozmawiał krótko z personelem medycznym i pielęgniarskim. Po południu odprawił Mszę św. w prywatnej kaplicy wraz z personelem, który mu codziennie pomaga.

Dzieląc radość ze zwycięstwa reprezentacji Argentyny i Włoch z bliskimi mu osobami, Jego Świątobliwość mówił o znaczeniu sportu i jego wartościach, a także o sportowej umiejętności przyjmowania każdego wyniku, nawet porażki: «tylko w ten sposób, w obliczu trudności życia, można zawsze stawiać siebie na linii frontu, walcząc nie poddając się, z nadzieją i ufnością» - stwierdził Franciszek.

Papież przebywa w Klinice Gemelli od niedzieli 4 lipca, kiedy przeszedł operację usunięcia części jelita. Wstępnie zapowiadano, że pobyt Franciszka w szpitalu potrwa osiem dni.

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan. Papież Franciszek pozostanie dłużej w Klinice Gemelli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.