Papież pomaga ludziom dotkniętym powodzią w Sudanie Płd.

Papież pomaga ludziom dotkniętym powodzią w Sudanie Płd.
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
KAI / tk

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia ks. Ionut Paul Strejac z nuncjatury w Sudanie Południowym przywiózł 30 tys. dolarów dla mieszkańców diecezji Malakal przekazane przez kard. Konrada Krajewskiego, oprócz 75 tys. dolarów wysłanych w październiku ubiegłego roku przez Franciszka.

Biskup Stephen Nyodho Ador Majwok w towarzystwie chargé d'affaires nuncjatury przynieśli poszkodowanej w skutek powodzi ludności modlitewne słowa otuchy oraz różne pilnie potrzebne towary, takie jak plastikowe folie, koce, maty do spania i namioty.

W Bentiu znajduje się największy w kraju obóz dla przesiedleńców. Od czasu wojny domowej w 2013 r. pod auspicjami ONZ schronienie znalazło ponad 120 tys. osób. Teraz, gdy próbowali wrócić na swoją ziemię, zostali zmuszeni do pozostania w obozie dla osób przesiedlonych wewnątrz kraju. Ponadto od sierpnia przybyło 50 tys. osób z terenów powodzi, które zalały większą część stanu Unity.

Ich liczba rośnie. Każdego dnia matki i ich dzieci przybywają do Bentiu, na razie jedynego bezpiecznego obszaru, chronionego przez tamy zbudowane przez UNMISS (Misję ONZ w Sudanie Południowym). Mężczyźni próbują zabezpieczyć nieliczne zwierzęta, które ocalały, podczas gdy uprawy i zapasy żywności zostały utracone.

Ponad milion osób w kraju zostało dotkniętych powodzią, większość w diecezji Malakal, która obejmuje stany Unity, Górny Nil i Jongley.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież pomaga ludziom dotkniętym powodzią w Sudanie Płd.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.