Papież z okazji umieszczenia gwiazdy na wieży Sagrada Família: powiedzcie "tak" łasce Pana i "nie" grzechowi

Papież z okazji umieszczenia gwiazdy na wieży Sagrada Família: powiedzcie "tak" łasce Pana i "nie" grzechowi
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

- Niech ta gwiazda, która świeci od dziś, oświeci was, abyście, przesuwając paciorki różańca, raz na zawsze powiedzieli "tak" łasce Pana i zdecydowane "nie" grzechowi - zaapelował papież Franciszek do mieszkańców Barcelony w wideo przesłaniu z okazji inauguracji gwiazdy na Wieży Maryi Panny w bazylice Sagrada Família.

Franciszek zachęcił zgromadzonych do wzniesienia oczu, aby kontemplować naszą Matkę, "ponieważ za każdym razem, gdy patrzymy na Maryję, powracamy do wiary w rewolucyjną siłę czułości i miłości". Pozdrawiając obecnych na inauguracji, papież przypomniał o ubogich, chorych, dotkniętych pandemią, starszych, młodych, którzy czują, że ich przyszłość jest zagrożona i tych, którzy przeżywają trudne doświadczenia. Podkreślił, że Maryja jest "Gwiazdą nowej ewangelizacji".

Maryja stała się najświętszą, pokorną, pojętną i przejrzystą przed Bogiem

Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszej uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i określi ją mianem arcydzieła sztuki. - W doskonałej harmonii z Bożym planem wobec niej, Dziewica Maryja stała się najświętszą, pokorną, pojętną i przejrzystą przed Bogiem. Gaudí chciał, aby ta tajemnica wieńczyła portal wiary - pierwszy, który zbudował - abyśmy, odmawiając modlitwę do Trójcy Przenajświętszej, którą wypisuje w całej bazylice, nauczyli się być, jak Maryja, świątynią tej tajemnicy i oddawać cześć Bogu w duchu i prawdzie - stwierdził Franciszek.

Papież przypomniał, że "Gaudí umieścił Maryję w centrum portalu miłosierdzia, ofiarowując nam Dzieciątko Jezus pod uważnym spojrzeniem św. Józefa, abyśmy weszli do jego Kościoła płonąc miłością do Boga i do ludzi", i dodał "niech ta gwiazda, która świeci od dziś, oświeci was, abyście, przesuwając paciorki różańca, raz na zawsze powiedzieli tak łasce Pana i zdecydowane nie grzechowi. Modląc się wraz z Maryją rozważamy tajemnice życia Jezusa, ale rozeznawajmy także drogę, którą On nam wskazuje a otrzymamy siłę, by odrzucić pokusy przemocy lub doraźnych korzyści".

DEON.PL POLECA

Papież modli się za mieszkańców Barcelony

Ojciec Święty zapewnił mieszkańców Barcelony o swej modlitwie, aby uczynili swe miasto bardziej przyjaznym i gościnnym dla wszystkich. Zaznaczył, że modli się szczególnie za osoby pełniące odpowiedzialne funkcje w społeczeństwie, aby Maryja Panna wyjednała im mądrość, gotowość do służby i szerokie horyzonty myślowe. Zawierzył Bogu także rodziny.

Papież dodał, że modli się również, aby Maryja Panna czuwała nad "waszymi domami, szkołami, uniwersytetami, biurami, sklepami, szpitalami, więzieniami". Odmawiając tajemnice bolesne modli się stale za ubogich i wykluczonych. Zachęcił do dokonania rachunku sumienia na ile sami jesteśmy odpowiedzialni za ubóstwo i wykluczenie. Franciszek zaapelował także, by nie odrzucano osób starszych, będący żywą pamięcią oraz o krzewienie dialogu między młodymi a osobami starszymi.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież z okazji umieszczenia gwiazdy na wieży Sagrada Família: powiedzcie "tak" łasce Pana i "nie" grzechowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.