Papież potwierdził pielgrzymkę do Sudanu Południowego

Papież potwierdził pielgrzymkę do Sudanu Południowego
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/Giuseppe Lami)
KAI/dm

Przyjmując dziś członków Międzynarodowej Komisji Anglikańsko-Rzymskokatolickiej (ARCIC) papież potwierdził zamiar pielgrzymki do Sudanu Południowego.

Zwracając się do tego gremium Franciszek powiedział między innymi: - Jak wiecie, Kościół katolicki rozpoczął proces synodalny: aby ta droga była wspólną, nie może zabraknąć wkładu Wspólnoty Anglikańskiej. Czujemy, że jesteście cennymi współtowarzyszami podróży. Pozostając przy temacie konkretności podróży, chciałbym polecić waszym modlitwom pewien ważny kamień milowy. Arcybiskup Justin Welby i Moderator Kościoła Szkocji, dwaj drodzy bracia, będą moimi towarzyszami podróży, kiedy za kilka tygodni będziemy mogli wreszcie pojechać do Sudanu Południowego - stwierdził Franciszek.

I dodał: -Będzie to ekumeniczna pielgrzymka pokoju. Módlmy się, aby zainspirowała chrześcijan w Sudanie Południowym i na całym świecie do bycia promotorami pojednania, twórcami zgody, zdolnymi do powiedzenia nie przewrotnej i bezużytecznej spirali przemocy i odwoływania się do broni.

Te słowa papieża potwierdzają również pośrednio pierwszą część zbliżającej się 37. Międzynarodowej Pielgrzymki do Demokratycznej Republiki Konga (2-5 lipca 2022 r.) - zauważa portal il sismografo.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież potwierdził pielgrzymkę do Sudanu Południowego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.