Papież pozdrowił Polaków i mówił o św. Andrzeju Boboli. "Polecajmy mu wszystkie trudne sprawy"

Papież pozdrowił Polaków i mówił o św. Andrzeju Boboli. "Polecajmy mu wszystkie trudne sprawy"
Fot. Grzegorz Galazka
KAI / tk

- Polecajmy św. Andrzejowi Boboli wszystkie trudne sprawy waszej ojczyzny i innych krajów, w szczególności sprawę pokoju na Ukrainie – z takim apelem papież Franciszek zwrócił się do Polaków uczestniczących w środowej audiencji ogólnej w Watykanie.

Słowa papieża Franciszka do Polaków

- Serdecznie witam pielgrzymów polskich, a szczególnie grupę zaangażowaną w obronę życia z Bractwa Małych Stópek. Wczoraj Kościół w Polsce obchodził wspomnienie św. Andrzeja Boboli, jezuity, kapłana i męczennika. Polecajmy mu wszystkie trudne sprawy waszej ojczyzny i innych krajów, w szczególności sprawę pokoju na Ukrainie. Z serca wam błogosławię – powiedział Franciszek.

Na Placu św. Piotra obecni byli polscy i polonijni harcerze, w tym także z objętej wojną Ukrainym którzy pielgrzymują do Rzymu w Roku Dziękczynienia za patrona Harcerstwa Polskiego bł. Stefana Wincenta Frelichowskiego. 250-osobowej grupie harcerzy towarzyszą biskupi Wiesław Lechowicz, Grzegorz Suchodolski i Stanisław Oder. Harcerze podarowali Franciszkowi obraz błogosławionego patrona, autorstwa Andrzeja Filipowicza, artysty z Białorusi, a także Akt Dziękczynienia za ustanowienie przez Stolicę Apostolską Patrona Harcerstwa Polskiego.

W audiencji uczestniczyli m.in. grupa pielgrzymów z Włocławka; grupa sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, a także pielgrzymi z Częstochowy, Legnicy oraz Bolesławca (41 osób); pielgrzymi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Węglówce (45 osób); członkowie Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet ze Szczecinka (50 osób); dzieci pierwszokomunijne z rodzicami z kościoła św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Rzymie (15 osób); pielgrzymi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Smolicach, przygotowującej się do koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych (49 osób); pielgrzymi z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Górowie Iławeckim (47 osób); a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elżbieta Polak

Patron Polski i potężny wspomożyciel. Poznaj św. Andrzeja Bobolę

Przepiękne świadectwa przywołane na kartach tej książki pokazują, że wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli jest często ostatnią deską ratunku. Za jego przyczyną Bóg dokonuje cudów uzdrowienia, pomaga...

Skomentuj artykuł

Papież pozdrowił Polaków i mówił o św. Andrzeju Boboli. "Polecajmy mu wszystkie trudne sprawy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.