Papież pozdrowił Polaków i podziękował za ich dzieła miłosierdzia w Iraku

Papież pozdrowił Polaków i podziękował za ich dzieła miłosierdzia w Iraku
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
8 miesięcy temu
vaticannews / jb

"Zachęcam, abyście modlili się o braterstwo i pokój na całym świecie. Z serca Wam błogosławię"- powiedział na zakończenie audiencji generalnej w środę, 10 marca.

Na zakończenie audiencji generalnej Papież Franciszek pozdrowił wiernych różnych języków oglądających transmisję z Biblioteki Pałacu Apostolskiego. Zwracając się do osób mówiących po arabsku zapewnił o swojej modlitwie o pokój na całym Bliskim Wschodzie. Do Polaków Franciszek powiedział:

"Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Moje serce jest pełne wdzięczności dla Boga i dla wszystkich, którzy umożliwili moją wizytę w Iraku. Dziękuję Wam za modlitwy, którymi towarzyszyliście mi podczas tej pielgrzymki. Dziękuję również za Wasze dzieło miłosierdzia na rzecz chrześcijan w Iraku, zwłaszcza w Mosulu. Zachęcam, abyście modlili się o braterstwo i pokój na całym świecie. Z serca Wam błogosławię.“

Polacy pomagali i pomagają Mosulowi na wiele sposobów. Jednym z nich było dostarczenie pięciuset tymczasowych domów, które stały się schronieniem dla powracających do kraju Irakijczyków.

Polacy włączyli się równie aktywnie w odbudowę Mosulu, m.in. za pośrednictwem Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

W Iraku obecna była także Polska Akcja Humanitarna, której działania skupiały się na odbudowie szkół i zniszczonej infrastruktury wodno-sanitarnej.

Polacy pomagali także, dostarczając paczki żywnościowe oraz pakiety higieniczne. 

Źródło: Vatican News / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież pozdrowił Polaków i podziękował za ich dzieła miłosierdzia w Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.