Papież pozdrowił Polaków i zachęcił ich do działań na rzecz pokoju

Papież pozdrowił Polaków i zachęcił ich do działań na rzecz pokoju
Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
PAP / tk

Papież Franciszek wyraził w środę pragnienie, by pamięć o Zagładzie rozbudziła działania na rzecz pokoju. Apel ten wystosował zwracając się do Polaków podczas audiencji generalnej w Watykanie. - Módlmy się o pokój - wezwał.

Papież Franciszek do Polaków

Papież powiedział: "W poniedziałek Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich imienia Abrahama Heschela Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego upamiętniło rocznicę „Akcji Reinhardt”. W czasie II wojny światowej spowodowała ona zagładę prawie dwóch milionów osób, głównie pochodzenia żydowskiego".

- Niech pamięć o tym strasznym wydarzeniu rozbudzi we wszystkich pragnienie i działania na rzecz pokoju - zaapelował Franciszek. Podkreślił, że "historia nieustannie się powtarza.

- Widzimy obecnie, co dzieje się na Ukrainie. Módlmy się pokój - oznajmił papież. Dodał następnie: "Z serca błogosławię was tu obecnych i waszych rodaków".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Gajda

Historie Polaków, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie za wiarę

Ksiądz Janusz Gajda od najmłodszych lat poznawał życiorysy męczenników z czasów hitlerowskiej okupacji. Po wojnie w jego rodzinnym Zawierciu pamięć o lokalnych bohaterach...

Skomentuj artykuł

Papież pozdrowił Polaków i zachęcił ich do działań na rzecz pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.