Papież prosi o modlitwę w intencji medyków. Dodaje, że pandemia jest nadal bardzo aktywna w wielu krajach

Papież prosi o modlitwę w intencji medyków. Dodaje, że pandemia jest nadal bardzo aktywna w wielu krajach
fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO
KAI / pk

W intencji na kwiecień przekazanej przez Światową Sieć Modlitwy Papieża, Franciszek zachęca do wsparcia medyków i służby zdrowia - mężczyzn i kobiet zaangażowanych w ratowanie życia innym.

Wzywa także bogatsze kraje do udzielenia skutecznej pomocy krajom uboższym, aby mogły zapewnić swoim mieszkańcom odpowiednią opiekę lekarską.

Ojciec Święty uważa, że dostęp do leczenia należy do podstawowych praw człowieka.

- W tym miesiącu módlmy się za pracowników służby zdrowia. Pandemia, która niestety nadal jest bardzo aktywna w wielu krajach, pokazała nam poświęcenie i ofiarność pracowników służby zdrowia, wolontariuszy, pracowników sanitarnych, księży, zakonników i zakonnic. Jednak pandemia ta pokazała również, że nie wszyscy mają dostęp do dobrego systemu zdrowia publicznego. Najbiedniejsze i najsłabsze kraje nie mają dostępu do leczenia, które jest niezbędne w przypadku wielu chorób, na które wciąż cierpią. Wynika to często z niewłaściwego zarządzania zasobami i braku poważnego zaangażowania politycznego. Dlatego też pragnę wezwać rządy wszystkich krajów świata, aby nie zapominały, że dobra służba zdrowia, dostępna dla wszystkich, jest priorytetem - podkreślił Papież. - Chciałbym jednak przypomnieć, że służba zdrowia to nie tylko organizacja, ale także mężczyźni i kobiety, którzy poświęcają swoje życie trosce o zdrowie innych. I którzy podczas tej pandemii oddali swoje życie, aby pomóc tak wielu chorym w powrocie do zdrowia. Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad chorymi i osobami starszymi, zwłaszcza w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i społeczności lokalne - powiedział Franciszek.

Źródło: KAI / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież prosi o modlitwę w intencji medyków. Dodaje, że pandemia jest nadal bardzo aktywna w wielu krajach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.