"Papież przyśpieszy transformacje Kościoła"

"Papież przyśpieszy transformacje Kościoła"
(fot. EPA/Ettore Ferrari)
Radio Watykańskie / drr

Po dymisji Benedykta XVI Kościół popadł w kryzys. Ale udało się go przezwyciężyć i Papież Franciszek przyśpieszy transformacje Kościoła, dzięki którym stanie się on bardziej ewangeliczny - uważa George Weigel, słynny biograf Jana Pawła II. W ostatnim czasie przez sześć tygodni przebywał on w Rzymie, by komentować dla amerykańskich mediów przełom dwóch pontyfikatów.

W wywiadzie dla Catholic World Report Weigel ujawnił, że dobrze zna nowego Papieża. Spotkał go i długo z nim rozmawiał w ubiegłym roku w Buenos Aires. - Największe wrażenie - powiedział - zrobiło na mnie jego zaangażowanie ewangelizacyjne, jego przekonanie, że Kościół musi przejść do ewangelizacyjnej ofensywy.

DEON.PL POLECAZdaniem Weigela nowy Papież będzie musiał zreformować "maszynownię" łodzi Piotrowej, aby pomagała ona misji, a nie ją powstrzymywała. W jego przekonaniu Kuria Rzymska winna zmienić system działania. Trzeba wprowadzić rotacyjną wymianę jej kadr, aby pracowali tu uzdolnieni ludzie, a potem wracali do swych diecezji. Nie można traktować Kurii jako przepustki do kariery - podkreślił amerykański pisarz i publicysta. Jego zdaniem nowym sekretarzem stanu powinien być hierarcha, który będzie potrafił zreformować Kurię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Papież przyśpieszy transformacje Kościoła"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.