Papież: tylko w jedności przezwyciężymy pandemię

Papież: tylko w jedności przezwyciężymy pandemię
(fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
5 miesięcy temu
KAI / jb

- Tylko w jedności przezwyciężymy pandemię – powiedział papież Franciszek w wideoprzesłaniu do biskupów brazylijskich, którzy zgromadzili się online na 58. zgromadzeniu plenarnym konferencji episkopatu. Jego tematem słowo Boże jako podstawa duszpasterstwa.

Papieskie przesłanie rozpoczyna się od wyrazów bliskości wobec tysięcy rodzin, które straciły swych bliskich z powodu COVID-19. Franciszek podkreślił, że zmarli młodzi i starzy, ojcowie i matki, lekarze i wolontariusze, bogaci i biedni, księża i biskupi. Jednak „nasza wiara w zmartwychwstałego Chrystusa pokazuje, że można przetrwać ten tragiczny moment”.

Papież zapewnił, że można przezwyciężyć pandemię, jej skutki, ale „tylko, gdy pozostaniemy w jedności”. Wezwał Kościół w Brazylii, by był narzędziem pojednania, jedności, przekraczania podziałów i niezgody. Jedynie działając razem na wszystkich szczeblach życia społecznego będzie można „przezwyciężyć nie tylko koronawirusa, ale również tyle innych wirusów, które od dawna zakażają ludzkość”, takie jak „wirus obojętności, który rodzi się z egoizmu i powoduje nierówności społeczne”.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież: tylko w jedności przezwyciężymy pandemię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.