Papież wyraził wdzięczność za opiekę, jakiej doświadczył w szpitalu

Papież wyraził wdzięczność za opiekę, jakiej doświadczył w szpitalu
fot. Depositphotos
KAI / pk

Papież Franciszek podziękował za bliskość i serdeczność oraz za troskliwą i profesjonalną opiekę, jakiej doświadczył w czasie swego pobytu szpitalu. Pisze o tym w liście do prof. Franco Anelliego, rektora Katolickiego Uniwersytetu Najświętszego Serca, w ramach którego działa Klinika Gemelli, w której przeszedł ostatnio operację.

Ojciec Święty wskazuje, że prawdziwa troska o pacjentów wypływa z serca. "Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca nosi w swojej nazwie powołanie do troski o osobę ludzką" - pisze Franciszek, przypominając, że jego pobyt w szpitalu przypadł w roku, w którym uczelnia obchodzi stulecie swego istnienia. Nawiązując do hasła jubileuszowych uroczystości "Stulecie przyszłości", podkreślił, że prawdą jest, iż integralna promocja osoby ludzkiej otwiera drzwi do przyszłości. "Ciało Chrystusa, cierpiące w chorych w każdym wieku i stanie, domaga się obecnego i uważnego spojrzenia, zdolnego wzbudzić nadzieję w chwilach trudnych po to, by spojrzeć w przyszłość" - pisze Franciszek, wskazując, że takiego właśnie spojrzenia doświadczył w czasie swej hospitalizacji.

Ojciec Święty przeszedł w Gemelli planową operację jelita grubego. Po 10-dniowej hospitalizacji powrócił do Watykanu, gdzie kontynuuje rehabilitację.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież wyraził wdzięczność za opiekę, jakiej doświadczył w szpitalu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.