W publicznych spotkaniach z papieżem na Słowacji będą mogli wziąć udział tylko w pełni zaszczepieni

W publicznych spotkaniach z papieżem na Słowacji będą mogli wziąć udział tylko w pełni zaszczepieni
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
4 miesiące temu
PAP / jb

Minister zdrowia Słowacji Vladimir Lengvarsky i przewodniczący słowackiego Episkopatu arcybiskup Stanislav Zvolensky poinformowali we wtorek, że w publicznych spotkaniach z papieżem Franciszkiem podczas jego pielgrzymki do tego kraju będą mogły uczestniczyć jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid-19. Papież będzie na Słowacji 12-15 września.

 

Za w pełni zaszczepione uznaje się te osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki i od otrzymania drugiej upłynęło co najmniej 14 dni. W przypadku osób, które przyjęły szczepionkę jednodawkową, od zastrzyku musi upłynąć 21 dni. Osoba, która przyjęła tylko jedną dawkę szczepionki dwudawkowej, uważana jest na Słowacji za niezaszczepioną.

Lengvarsky zapowiedział, że podczas mszy świętych i nabożeństw z udziałem papieża będzie mogło uczestniczyć więcej osób, niż wynika to z aktualnie obowiązujących przepisów, ograniczających liczbę gości do 1 tys. Abp Zvolensky uznał szczepienia za jedyny skuteczny sposób zwiększenia liczby wiernych dopuszczonych do udziału w spotkaniach z papieżem. Dodali, że o wymogach informują na niecałe dwa miesiące przed przyjazdem Franciszka, aby dać chętnym czas na zarejestrowanie się i zaszczepienie.

Według niepotwierdzonego oficjalnie programu pielgrzymki papież ma odwiedzić Bratysławę, Preszów, Koszyce oraz sanktuarium w Szasztinie w pobliżu granicy z Czechami.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

W publicznych spotkaniach z papieżem na Słowacji będą mogli wziąć udział tylko w pełni zaszczepieni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.