Papież zaapelował do Polaków. „Módlcie się o pokój w Europie”

Papież zaapelował do Polaków. „Módlcie się o pokój w Europie”
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP / KAI / tk

Módlcie się o pokój w Europie - wezwał Polaków papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. Na placu Świętego Piotra zgromadziły się tysiące ludzi z wielu krajów, wśród nich liczni Polacy.

Zwracając się do polskich pielgrzymów, uczestniczących w audiencji, papież pozdrowił kapłanów z diecezji włocławskiej, którzy przybyli do Rzymu z okazji 25-lecia święceń kapłańskich.

Następnie powiedział: "Dzisiaj wspominacie świętą Jadwigę, królową, apostołkę Litwy, fundatorkę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas jej kanonizacji święty Jan Paweł II przypomniał, że to za jej sprawą Polska zjednoczyła się z Litwą i Rusią".

- Powierzając się ufnie jej wstawiennictwu, módlcie się tak jak ona, u stóp krzyża, o pokój w Europie - dodał.

DEON.PL POLECA

W dzisiejszej audiencji wzięli kapłani z diecezji włocławskiej, świętujący jubileusz 25-lecia święceń prezbiteratu, pielgrzymi z Włocławka, pielgrzymi z parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu; Wniebowzięcia NMP w Bystrzycy Górnej (diec. świdnicka); Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej „Żywioły”w Płońsku; uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Mejstera w Słomczynie, a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Źródło: PAP / KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież zaapelował do Polaków. „Módlcie się o pokój w Europie”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.