Papież: zdrowe odżywianie powinno być prawem człowieka

Papież: zdrowe odżywianie powinno być prawem człowieka
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
9 miesięcy temu
KAI / jb

Znaczenie zdrowej diety dla dobrego i sprawiedliwego rozwoju społeczeństwa dlatego zdrowe odżywianie powinno być powszechnym prawem człowieka, stwierdził papież Franciszek w przesłaniu do Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa FAO, ogłoszonym 12 lutego w Rzymie.

"Wielu ludziom, zwłaszcza dzieciom, nadal brakuje podstawowego pożywienia - ubolewał papież i podkreślił, że „głód pozostaje śmiertelną plagą”.

W swoim przesłaniu Franciszek pochwalił również rolę roślin strączkowych w globalnym żywieniu, mówiąc, że soczewica, fasola, groch i ciecierzyca, które można znaleźć na stołach wielu rodzin, spełniają szerokie zapotrzebowanie na białko. Jako warzywa pożywne, a jednocześnie niewymagające, są one szeroko rozpowszechnione ponad granicami geograficznymi, klasami społecznymi i kulturami.

Ojciec Święty wezwał też do zrównoważonego rolnictwa. Papież podkreślił, że kobiety wiejskie, a w szczególności kobiety tubylcze, mogą nas nauczyć, jak wspólny wysiłek i poświęcenie mogą zapewnić dostęp do żywności i jej sprawiedliwy podział.

Okazją do papieskiego przesłania była konferencja FAO zorganizowana z okazji międzynarodowego dnia roślin strączkowych obchodzonego rokrocznie 10 lutego.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież: zdrowe odżywianie powinno być prawem człowieka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.