Parafianie w Turcji nie chcą słyszeć o odjeździe ich księdza po 52 latach

Parafianie w Turcji nie chcą słyszeć o odjeździe ich księdza po 52 latach
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / mp

80-letni włoski salezjanin, ksiądz Felice Suriano, otrzymał od przełożonych polecenie, by po 52 latach opuścił Turcję i przeniósł się do Ziemi Świętej.

W klasztorze Bajt Jimal ma zastąpić 94-letniego współbrata, opiekującego się znajdującym się tam grobem świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Tureccy parafianie włoskiego księdza nie chcą słyszeć o jego odjeździe. Odroczyć go próbuje także miejscowa diecezja katolicka.
Sam salezjanin pogodził się już z myślą, że po ponad pół wieku opuści Turcję i powróci tam, gdzie zaczynał swoją pracę: był kolejno w Betlejem, w Aleppo w Syrii oraz w Bejrucie. Do Stambułu przyjechał po raz pierwszy, gdy miał 21 lat. Zna biegle język turecki, podobnie zresztą, jak arabski. 
Włoska prasa pisze w sobotę wiele na jego temat, sugerując, że opuszczenie Turcji byłoby dla niego wielkim poświęceniem. Nie wynika to jednak ze słów samego salezjanina, który w Stambule musi pozostawić rower, będący jego jedynym środkiem lokomocji w tureckiej metropolii. W Ziemi Świętej, jak uważa, nie będzie mu już potrzebny.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Parafianie w Turcji nie chcą słyszeć o odjeździe ich księdza po 52 latach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.