Paryż: były nuncjusz nie będzie się odwoływał od wyroku francuskiego sądu

Paryż: były nuncjusz nie będzie się odwoływał od wyroku francuskiego sądu
fot. Depositphotos
KAI / sz

Były nuncjusz apostolski we Francji, abp Luigi Ventura, zrezygnował z odwoływania się od decyzji paryskiego sądu karnego z 16 grudnia 2020 roku – poinformował francuski dziennik katolicki „La Croix”. Nuncjusz apostolski we Francji w latach 2009-2019, został skazany przez sąd w Paryżu na osiem miesięcy więzienia z zawieszeniem za „napaść na tle seksualnym” na czterech mężczyzn.

Duchowny nie był obecny na sali sądowej podczas rozprawy. Musi wypłacić ofiarom odszkodowanie (od 2.000 do 6.000 euro) oraz 9.000 euro w postaci opłat sądowych. Arcybiskup Ventura zawsze zaprzeczał oskarżeniom, ale zdecydował, że nie będzie się odwoływał pomimo przeciwnej opinii swojego prawnika, Solange Doumic.

W lipcu 2019 roku Watykan uchylił immunitet, z którego abp Ventura mógł korzystać na mocy konwencji wiedeńskiej z dnia 18 kwietnia 1961 roku o stosunkach dyplomatycznych. Dochodzenie zostało wszczęte po tym, jak urzędnik w biurze burmistrza Paryża Anne Hidalgo postawił trzy inne zarzuty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin
27,93 zł
39,90 zł

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Paryż: były nuncjusz nie będzie się odwoływał od wyroku francuskiego sądu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.