Patriarcha koptyjski apeluje o przestrzeganie zasad obowiązujących w pandemii

Patriarcha koptyjski apeluje o przestrzeganie zasad obowiązujących w pandemii
pl.depositphotos.com
3 tygodnie temu
KAI/dm

Przed rozpoczynającym się prawosławnym Wielkim Tygodniem papież Koptów Tawadros II ostrzegł przed rosnącą falą infekcji koronawirusa. Zaapelował do wiernych, aby poważnie potraktowali informacje o niebezpieczeństwie zachorowania oraz zastosowali się do przepisów ochronnych.

- Proszę, przestrzegajcie obowiązku ograniczonej do 25 procent liczby obecnych w kościele - przypomniał patriarcha. Jego apel opublikowała 22 kwietnia gazeta „Al-Ahram”.

W ubiegłym tygodniu 17 diecezji koptyjskich w Egipcie zapowiedziało ograniczenie uroczystości Wielkiego Tygodnia, a jedna zrezygnowała nawet ze wszystkich nabożeństw.

Dziesięć klasztorów poinformowało, że zamykają się na czas Wielkiego Tygodnia i świąt Wielkiej Nocy. W Kościołach prawosławnych uroczystości Wielkiego Tygodnia rozpoczyna w tym rok Niedziela Palmowa 25 kwietnia.

Koptyjski Kościół Prawosławny, którego początki sięgają św. Marka Ewangelisty, jest największą wspólnotą prawosławną w Egipcie. Informacje o liczbie wiernych tego Kościoła Wschodu wahają się od ośmiu do dwunastu milionów w liczącym około 100 milionów społeczeństwie Egiptu.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Patriarcha koptyjski apeluje o przestrzeganie zasad obowiązujących w pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.