Patriarcha koptyjski apeluje o przestrzeganie zasad obowiązujących w pandemii

Patriarcha koptyjski apeluje o przestrzeganie zasad obowiązujących w pandemii
pl.depositphotos.com
KAI/dm

Przed rozpoczynającym się prawosławnym Wielkim Tygodniem papież Koptów Tawadros II ostrzegł przed rosnącą falą infekcji koronawirusa. Zaapelował do wiernych, aby poważnie potraktowali informacje o niebezpieczeństwie zachorowania oraz zastosowali się do przepisów ochronnych.

- Proszę, przestrzegajcie obowiązku ograniczonej do 25 procent liczby obecnych w kościele - przypomniał patriarcha. Jego apel opublikowała 22 kwietnia gazeta „Al-Ahram”.

W ubiegłym tygodniu 17 diecezji koptyjskich w Egipcie zapowiedziało ograniczenie uroczystości Wielkiego Tygodnia, a jedna zrezygnowała nawet ze wszystkich nabożeństw.

Dziesięć klasztorów poinformowało, że zamykają się na czas Wielkiego Tygodnia i świąt Wielkiej Nocy. W Kościołach prawosławnych uroczystości Wielkiego Tygodnia rozpoczyna w tym rok Niedziela Palmowa 25 kwietnia.

Koptyjski Kościół Prawosławny, którego początki sięgają św. Marka Ewangelisty, jest największą wspólnotą prawosławną w Egipcie. Informacje o liczbie wiernych tego Kościoła Wschodu wahają się od ośmiu do dwunastu milionów w liczącym około 100 milionów społeczeństwie Egiptu.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Patriarcha koptyjski apeluje o przestrzeganie zasad obowiązujących w pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.