Patriarchat Jerozolimy wyprzedaje majątek w Jordanii i Nazarecie

Patriarchat Jerozolimy wyprzedaje majątek w Jordanii i Nazarecie
(fot. Giovanni Zennaro / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons)
1 rok temu
Krzysztof Bronk / KAI / kk

Łaciński patriarchat Jerozolimy wyprzedaje swój majątek w Ziemi Świętej: nieruchomości i tereny w Jordanii, a także w Nazarecie. Zmusiła go tego katastrofalna sytuacja finansowa, a konkretnie horrendalne długi, które przekroczyły ostatnio sumę 100 mln dolarów.

Jak czytamy w komunikacie, zadłużenie to jest konsekwencją złego zarządzania finansami patriarchatu podczas budowy Uniwersytetu Amerykańskiego w Madabie w Jordanii.

Abp Pierbattista Pizzaballa ujawnia, że jego powołanie na administratora apostolskiego patriarchatu w 2016 r. było związane między innymi z tymi problemami. Przez ostatnie cztery lata administracja uległa reorganizacji, przeprowadzono też zbiórkę funduszy na pokrycie zadłużenia. Wszystkie te kroki okazały się niewystarczające, dlatego patriarchat musiał podjąć bolesną decyzję o wyprzedaży swego majątku, najpierw w Jordanii, a następnie, kiedy i to okazało się za mało, również w Nazarecie.

Komunikat precyzuje, że nabywcą jest biznesmen arabski, a patriarchat nadal posiada w rodzinnym mieście Jezusa tereny o łącznej wielkości 10 hektarów. Będą one służyć miejscowej wspólnocie chrześcijańskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Patriarchat Jerozolimy wyprzedaje majątek w Jordanii i Nazarecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.