Konferencja "Zarządzanie, przywództwo a duchowość"

Konferencja "Zarządzanie, przywództwo a duchowość"
(fot. zpd-tyniec.pl)
zpd-tyniec.pl

W dniach 27-28 lipca w Opactwie Tynieckim odbędzie się konferencja poświęcona przywództwu w kontekście wartości duchowych. Wśród zaproszonych gości m.in. ojciec Anselm Grün OSB, z opactwa Münsterschwarzach w Niemczech.

O. Anselm Grün jest znawcą psychologii i psychoterapii, specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących kierowania ludźmi i przedsiębiorstwami, rozwoju wewnętrznego, przezwyciężania negatywnych uczuć i emocji, a także rozwoju poczucia własnej wartości i godności. Swoją pierwszą książkę "Czystość serca" o. Anselm napisał w 1976 r. Dziś jest już ich ponad 250, a łączny nakład osiągnął ponad 14 milionów egzemplarzy. Prowadzi kursy dla zarządów największych korporacji, a także dla zwykłych ludzi pragnących odnaleźć szczęście w życiu. Konferencja adresowana jest do liderów różnych środowisk zarówno biznesowych jak i społecznych, z organizacji pozarządowych czy politycznych.

Obok niego wystąpi ks. abp Edmund Piszcz, dawny Metropolita Warmiński. Doktor teologii oraz doktor Honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W ramach prac Episkopatu Polski był przewodniczącym Komisji Misyjnej, Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek oraz Zespołu ds. Kontaktów z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim, a ponadto wszedł w skład Zespołu ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną i Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Kolejnym prelegentem jest benedyktyn, filozof, teolog i fizyk o. Włodzimierz Zatorski OSB. Założycieli wieloletni dyrektor Wydawnictwa Benedyktynów "Tyniec", w latach 2005 do 2009 przeor w Tyńcu. Autor ponad 40 tytułów książkowych w tym 3 tytuły z zakresu duchowości lidera: "Podstawy duchowości lidera" (2011), "Duchowość lidera. Wybrane zagadnienia" (2014), "Duchowe dylematy lidera" (2017). Prowadzi warsztaty z duchowości lidera w Tyńcu.

Konferencja

DEON.PL POLECA

Ojciec Zatorski prowadzi seminarium na temat przywództwa z Ryszardem Kołodziejem, tynieckim oblatem, który jest czwartym gościem konferencji. To konsultant z zakresu zarządzania strategicznego i zarządzania projektami, a także wykładowca zarządzania na uczelniach biznesowych. Posiada doktorat z fizyki, tytuł MBA, a także międzynarodowe certyfikaty z zakresu zarządzania projektami. W Tyńcu prowadzi od dekady warsztaty poświęcone tematyce zarządzaniaw oparciu o Regułę Św. Benedykta oraz jest autorem publikacji na ten temat.

Gościem konferencji jest także ekonomista prof. Tadeusz Oleksyn, autor około 190 publikacji naukowych, zainteresowany zwłaszcza problematyką zarządzania kapitałem ludzkim, kompetencjami i rozwojem zawodowym, zarządzaniem przez wartości. Pozostali goście, to filozof i myśliciel polityczny prof. Włodzimierz Korab-Karpowicz, oraz prof. Ryszard Stocki - psycholog, profesor nadzwyczajny Akademii Ignatianum w Krakowie.

Koszt udziału w konferencji wynosi 260 zł netto (319,80 zł brutto), a w towarzyszących jej warsztatach 300 zł netto (369 zł brutto).
Więcej informacji na temat całego wydarzenia, można znaleźć na jego stronie internetowej, a także na Facebooku.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anselm Grün

Od nas zależy, czy poprawiamy jakość naszych myśli
św. Jan Kasjan

Każdy z nas tworzy autosugestie. Są to nieustannie obecne w naszej głowie słowa, które wpływają na to, co myślimy, jak się czujemy, jakie...

Skomentuj artykuł

Konferencja "Zarządzanie, przywództwo a duchowość"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.