Paweł Kania wychodzi na wolność. Został skazany za wykorzystywanie seksualne małoletnich

Paweł Kania wychodzi na wolność. Został skazany za wykorzystywanie seksualne małoletnich
Fot.depositphotos.com
1 miesiąc temu
gazeta.pl / kb

W środę 22 września były ksiądz Paweł Kania opuścił zakład karny, mimo że wcześniej został skazany na siedem lat więzienia za wykorzystywanie seksualne trzech nieletnich chłopców. Taki obrót spraw ma związek z tym, że sąd nie zdążył rozpatrzyć wniosku o umieszczenie go w ośrodku w Gostyninie, dla najbardziej niebezpiecznych przestępców.

Prokuratura wnioskowała o to, by Kania po wyjściu na wolność, został umieszczony w Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.

Paweł Kania według biegłych psychiatrów, psychologa oraz seksuologa na wolności może stanowić zagrożenie dla otoczenia. Stwierdzono także, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że dopuści się on czynu zabronionego z użyciem przemocy seksualnej. 

Paweł Kania na wolności

Zupełnie sprzeczną decyzję do opinii ekspertów wydał sąd pierwszej instancji, który uznał, że Kania może wyjść z zakładu karnego na wolność. Zastosowany zostanie wobec niego nadzór prewencyjny, tzn. będzie musiał informować policję o swoim miejscu zamieszkania, zatrudnienia czy terminach oraz miejscach wyjazdów. 

Poza tym Paweł Kania został skierowany na przymusową terapię dla przestępców seksualnych i terapię mieszanych zaburzeń osobowości do Centrum Psychiatrii Środowiskowej w Zabrzu. Orzeczenie sądu nie jest prawomocne. 

Jednym z kluczowych momentów nagłośnienia sprawy Pawła Kani był film braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu", w którym poruszono kwestię byłego księdza. Ze stanu duchownego Kania został usunięty w 2019 roku. 

Źródło: gazeta.pl / kb

 

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września,  mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Piotr Kozłowski
35,00 zł

W ostatnim czasie niestety coraz częściej słyszymy o różnego rodzaju grzechach Kościoła, które wywołują tu i ówdzie niemałe skandale obyczajowo-duchowe. Bardzo często atak na duchowieństwo odbieramy bardzo osobiście, jako krytykę całej wspólnoty wierzących. Zapominając, że...

Skomentuj artykuł

Paweł Kania wychodzi na wolność. Został skazany za wykorzystywanie seksualne małoletnich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.