Opole: peregrynacja relikwii oraz ikony św. Ignacego

Opole: peregrynacja relikwii oraz ikony św. Ignacego
Fot. jezuici.pl
jezuici.pl / tk

Relikwie i ikona św. Ignacego Loyoli przybyły do Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu i pozostaną tam do końca listopada.

Parafianie rozpoczną tegoroczny Adwent w towarzystwie św. Ignacego i za jego wstawiennictwem będą modlili się o łaskę widzenia świata oczami Boga i tak jak założyciel Towarzystwa Jezusowego „szukania i znajdowania Boga we wszystkim”, a zwłaszcza w swojej codzienności. Jezuici przypominają wiernym, że w Ignacym mają patrona i orędownika dobrych, życiowych wyborów.

DEON.PL POLECA

W obecności relikwii i ikony św. Ignacego – jeden z naszych współbraci złoży swoją uroczystą profesję zakonną, co też będzie pewnego rodzaju znakiem, że duch Ignacego jest ciągle żywy i znajdują się tacy, którzy chcą podążać za takim Jezusem, za jakim poszedł sam Ignacy, za Jezusem ubogim i pokornym na większą chwałę Boga i ludzi!

Do Opola przybyli jezuici z Nysy w roku 1668, a obecna parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa istniała już przed II wojną światową.

Oprócz parafii istnieje tu Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury „Xaverianum”, który powstał na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku jako kontynuacja duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ojca Józefa Czaplaka i jego poprzedników. Patronem ośrodka jest św. Franciszek Ksawery, przyjaciel św. Ignacego Loyoli.

Idąc śladami obu świętych jezuici chcą poprzez działalność Xaverianum promować duchowość, która szuka Boga nie tylko w kościele, ale także w otaczającej nas rzeczywistości, w kulturze, ludzkim doświadczeniu, wspólnocie i zabawie. Drzwi ośrodka stoją otworem zarówno przed poszukującymi jak i wątpiących oraz przed tymi, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę przez modlitwę, udział w liturgii i tworzenie wspólnoty.

Źródło: jezuici.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ

W czasach ideologicznego chaosu myśl św. Ignacego Loyoli może stanowić ważny punkt odniesienia w szukaniu sensu życia oraz ładu moralnego i duchowego, a przez to także ładu w sprawach rodzinnych, zawodowych, społecznych czy politycznych. I...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Opole: peregrynacja relikwii oraz ikony św. Ignacego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.