Pielgrzymować w milczeniu i z dziękczynieniem

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

W grupach ciszy, rodzinnych, młodzieżowych i studenckich na Jasną Górę dotarły kolejne pielgrzymki piesze. Po raz ósmy przybyła pielgrzymka diecezji świdnickiej, a jubileusz 20-lecia przeżywali uczestnicy dominikańskich rekolekcji w drodze, którzy wyruszyli z Krakowa.

W pielgrzymce dominikańskiej przyszło prawie 1300 osób. Najliczniejszą była grupa druga - ciszy. To właśnie grupy o charakterze ascetycznym wyróżniają pielgrzymkę dominikańską spośród innych.

"W grupie ciszy idą bardzo rozmaici ludzie, wszyscy, którzy chcą ten czas przeżyć w większym wyciszeniu, w większym wsłuchaniu w Słowo Boże, w konferencje, w rozważania, to są ludzie, których określa nie tyle wiek, co pewne podejście do modlitwy, do sposobu wyrażania swojej pobożności" - powiedział o. Paweł Kozacki OP, kierownik pielgrzymki.

Nowością pielgrzymki dominikańskiej była grupa rodzinna, w której podążali zwłaszcza młodzi małżonkowie, absolwenci różnych uczelni wyższych, wraz z dziećmi.

8. pielgrzymka świdnicka przebiegała w duchu dziękczynienia za bł. Jana Pawła II. Z tej młodej diecezji przyszło prawie tysiąc osób. "Znajomi mówią, że jest to stracony czas - mówi jedna z nich. - Ja tak nie sądzę, bo to jest inwestycja w niebo, ale to jest kapitał dobrze ulokowany, bo w Bogu nadzieja".

Jutro rano na Jasną Górę dotrzeć ma piesza pielgrzymka wrocławska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pielgrzymować w milczeniu i z dziękczynieniem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.