[PILNE] Pogorszył się stan zdrowia papieża. Odwołano audiencje

[PILNE] Pogorszył się stan zdrowia papieża. Odwołano audiencje
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / KAI / pk

Papież Franciszek, który 17 grudnia skończył 87 lat, miał ostatnio problemy z układem oddechowym. Po tym, gdy odwołane zostały sobotnie audiencje, w niedzielę papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Stan zdrowia papieża znowu jednak się pogorszył.

Papież Franciszek ma nadal lekki stan grypowy i z tego powodu odwołano przewidziane na poniedziałek jego audiencje - poinformował Watykan. O kolejnej chorobie papieża wiadomo od soboty.

DEON.PL POLECA
"Utrzymują się lekkie objawy grypopodobne, bez gorączki. Poranne audiencje zostały zawieszone jako środek prewencyjny" - czytamy w komunikacie wydanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Pogorszył się stan zdrowia papieża

Franciszek ma problemy ze zdrowiem po raz trzeci w ostatnich miesiącach. Na przełomie listopada i grudnia miał ostre zapalenie oskrzeli, z powodu którego musiał zrezygnować z podróży na konferencję klimatyczną w Dubaju. Następnie w połowie stycznia przeszedł infekcję dróg oddechowych.

Źródło: PAP / KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

[PILNE] Pogorszył się stan zdrowia papieża. Odwołano audiencje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.