Papież apeluje o pokojowe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie

Papież apeluje o pokojowe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie
fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI
KAI

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokojowe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie, w Ziemi Świętej i w innych regionach świata.

Oto słowa Franciszka w tłumaczeniu na język polski:

DEON.PL POLECA
Wczoraj, 24 lutego wspominaliśmy ze smutkiem drugą rocznicę rozpoczęcia wojny na pełną skalę na Ukrainie. Jakże wiele ofiar, rannych, zniszczeń, cierpienia i łez w okresie, który staje się przerażająco długi i którego końca jeszcze nie widać! Jest to wojna, która nie tylko niszczy ten region Europy, ale rozpętała także globalną falę strachu i nienawiści. Ponawiając zapewnienia o mojej najgłębszej miłości dla udręczonego narodu ukraińskiego i modląc się za wszystkich, zwłaszcza za bardzo wiele niewinnych ofiar błagam, aby przywrócono tę odrobinę humanizmu, która pozwoliłaby na  stworzenie warunków na rozwiązanie dyplomatyczne dla dążenia do sprawiedliwego i trwałego pokoju.

Bracia i siostry, nie zapominajmy o modlitwie w intencji Palestyny, Izraela i za wiele narodów rozdartych wojną i o pomaganiu konkretnie tym, którzy cierpią. Pomyślmy o tak wielkim cierpieniu, pomyślmy o rannych niewinnych dzieciach.

DEON.PL POLECA

Z niepokojem śledzę wzrost przemocy we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Przyłączam się do wezwania biskupów do modlitwy o pokój, wyrażając nadzieję na zakończenie walk i poszukiwanie szczerego i konstruktywnego dialogu.

Niepokój budzą coraz częstsze porwania, do jakich dochodzi w Nigerii. Wyrażam moją bliskość wobec narodu nigeryjskiego w modlitwie, wyrażając nadzieję, że zostaną podjęte wysiłki, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się tych wydarzeń, tak bardzo, jak to możliwe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież apeluje o pokojowe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.