Podczas Pasterki pomóżmy samotnym matkom

Podczas Pasterki pomóżmy samotnym matkom
W tym roku w Domu Samotnej Matki mieszkało dziesięć kobiet, urodziło się siedmioro dzieci, czwórka maluchów została ochrzczona w tamtejszej kaplicy (fot. axel_bhrmann / flickr.com)
KAI / slo

Poprawiły się warunki mieszkaniowe w Domu Samotnej Matki w Tarnowie. W placówce prowadzonej przez diecezję tarnowską odnowiono pokoje matek, kaplicę, kancelarię, pokój gościnny. Powstał kącik zabaw i miejsca do przewijania dzieci. W domu mieszka pięć kobiet i czwórka dzieci. Wierni diecezji mogą pomóc samotnym matkom.

Składka zebrana podczas Pasterki zostanie przeznaczona na utrzymanie domu przy ul. Mościckiego 65 oraz na pomoc rodzinom wielodzietnym.

W tym roku w Domu Samotnej Matki mieszkało dziesięć kobiet, urodziło się siedmioro dzieci, czwórka maluchów została ochrzczona w tamtejszej kaplicy.

Kobiety, które z różnych powodów nie mogą wrócić do swoich domów, otrzymują w placówce wszechstronną pomoc. Mogą nawet kontynuować naukę, bo gdy są w szkole czy na studiach, dziećmi zajmują się siostry i ich koleżanki z domu.

- Szokiem dla młodej matki jest odrzucenie przez najbliższych. Każda kobieta, która do nas przychodzi przeżywa trudne chwile. Otrzymują od nas pomoc, zrozumienie, akceptację. Chcemy, aby spojrzały na nowo na swoją sytuację i aby odeszły z domu przemienione i potrafiły się odnaleźć w społeczeństwie. Dziecko zmienia wnętrze człowieka, są więc sytuacje, że kobieta może wrócić do domu rodzinnego - mówi siostra Monika Ostaszewska, dyrektorka Domu Samotnej Matki.

DEON.PL POLECA

Placówce pomagają indywidualni ofiarodawcy, którzy przekazują środki czystości, zabawki, pieniądze. W nowym roku siostry planują wymienić okna w piwnicy, aby zakończyć już prace remontowe.

Inspiracją do powstania placówki 27 lat temu była troska Kościoła o ochronę życia nienarodzonych. Wiele kobiet szukało wówczas pomocy w Duszpasterstwie Rodzin, dlatego ówczesny biskup tarnowski Jerzy Ablewicz podjął decyzję o zakupie domu przy ul. Mościckiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Podczas Pasterki pomóżmy samotnym matkom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.