Polscy żołnierze wzięli udział w procesji Bożego Ciała w Afganistanie

Polscy żołnierze wzięli udział w procesji Bożego Ciała w Afganistanie
(fot. depositphotos.com)
KAI / jb

Szykujący się do powrotu do Polski żołnierze, którzy pełnią służbę w ramach XIII zmiany PKW w Afganistanie, przeżywali dziś uroczystość Najświętszej Krwi i Ciała Chrystusa. Kapelan kontyngentu ks. por. Błażej Woszczek przewodniczył procesji z Najświętszym Sakramentem, która przeszła wokół bazy.

Żołnierze rozważali fragmenty Ewangelii i modlili się przy dwóch ołtarzach. Procesja została ograniczona do dwóch ołtarzy w związku z reorganizacją bazy przed powrotem do Polski i wysoką temperaturą 41 stopni C. W jednym z ołtarzy umieszczony został obraz św. Józefa, ufundowany przez polskich żołnierzy z XIII zmiany, który został poświęcony w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W krótkim rozważaniu ks. por. Woszczek podkreślał, że Eucharystia jest jedną z największych tajemnic naszej wiary. – Tylko dzięki niej widzimy w białym chlebie Ciało Chrystusa, a w kroplach wina Jego Krew. Nie opisze tego nauka, ani rozum nie obejmie. Z tą wiarą idziemy wyznać ją przed światem – także innym religijnie światem, jaki otacza nas tu, w Afganistanie. Chociaż nie zawsze możemy przyjąć Chrystusa do serca, bo są różne sytuacje życiowe, to jednak zawsze możemy przed Nim trwać w choćby najkrótszej chwili adoracji ja i On – On i ja – powiedział.

Kapelan kontyngentu zachęcił do rachunku sumienia z naszego świadectwa względem Eucharystii. – Jak często z Niej korzystam, jeśli mogę? Czy umiem bronić Jej czci w momencie gdy ktoś głupio żartuje z tej rzeczywistości świętej? – zachęcał do refleksji. Na koniec zaapelował o modlitwę w intencji poległych żołnierzy.

– Prośmy też dziś Pana o pokój dla tej ziemi a dla naszych 44 braci, którzy tu służyli w takich samych mundurach jakie my nosimy, o pokój wieczny i przyjęcie ofiary ich życia wraz z eucharystyczną ofiarą Chrystusa – powiedział.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Justyna Kaczmarczyk

Zranieni w Kościele – wysłuchać, zrozumieć, pomóc

Lata traumy, emocjonalne zamknięcie, depresja – to tylko niektóre skutki, z którymi muszą mierzyć się osoby wykorzystane seksualnie. Co czuje osoba skrzywdzona przez księdza? Na jaką pomoc może...

Skomentuj artykuł

Polscy żołnierze wzięli udział w procesji Bożego Ciała w Afganistanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.