Polska parafia uruchomiła linię autobusową, by wozić wiernych na msze. Proboszcz zachęca do korzystania

Polska parafia uruchomiła linię autobusową, by wozić wiernych na msze. Proboszcz zachęca do korzystania
fot. SUNG KUK KIM / Depositphotos
Polsat News / pk

W Lublinie powstała nietypowa linia autobusowa. Ma swoją oficjalną nazwę, regularne godziny kursów, ale jej trasa została wytyczona tak, by autobusy zawoziły parafian na msze święte. Inicjatorem linii jest parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

Jak informuje portal "Polsat News", nowa linia nosi nazwę "Parafia NSJ", a obsługujący ją autobus został wynajęty od samorządowej Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej.

Parafia zorganizowała linię, by uniknąć problemów z parkowaniem przed kościołem. Zdarzało się bowiem, że "przy bardziej obleganych mszach trudno było już znaleźć miejsce" - powiedziała "Dziennikowi Wschodniemu" parafianka, cytowana przez "Polsat News".

Parafialna linia autobusowa pozwoli wiernym na wygodny dojazd na trzy Msze święte - o godzinie 10:00, 11:30 i 13:00 - a po nich odwiezie ich do domu.

Proboszcz zachęca do korzystania z parafialnej linii autobusowej

Jak zauważa proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego, zmniejszenie ilości samochodów na przykościelnym parkingu to nie jedyna zaleta parafialnej linii autobusowej. Według niego równie ważna jest integracja.

- Chcę też zachęcić osoby, które dojeżdżają samochodami, żeby przesiadły się do wynajmowanego autobusu. Będzie wtedy więcej miejsc do parkowania i trochę się rozluźni. Jest też korzyść integracyjna. W autobusie będzie można porozmawiać. W końcu wszyscy jadą nim w jednym celu i mają podobne poglądy, to pewnie będą się zaprzyjaźniać - zauważył duchowny, cytowany przez "Polsat News".

Jak portal zaznacza, umowa na najem autobusu ważna jest na razie przez trzy miesiące. Po tym czasie okaże się, czy parafia i Miejska Korporacja Komunikacyjna przedłużą współpracę. Linia finansowana jest z pieniędzy parafian, na przejazd nie trzeba kupować biletów.

Źródło: Polsat News / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Thomas Keating OCSO

Czym jest modlitwa głębi i jak zacząć ją praktykować?
W jaki sposób zasmakować jej duchowych owoców: pokoju, skupienia, poczucia Bożej obecności?
Jak łączyć kontemplację z działaniem?

Ojciec Thomas Keating (1923–2018), założyciel i duchowy...

Skomentuj artykuł

Polska parafia uruchomiła linię autobusową, by wozić wiernych na msze. Proboszcz zachęca do korzystania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.