"Pomóż odbudować szkołę w Hims" - zaproszenie na konferencję Caritas Polska

"Pomóż odbudować szkołę w Hims" - zaproszenie na konferencję Caritas Polska
(fot. shutterstock.com)
KAI / mp

Caritas Polska zaprasza w środę 8 listopada na konferencję prasową pt. "Pomóż odbudować szkołę w Hims" inaugurującą program "Polska dla Świata".

Inicjatywa dotyczy m.in. pomocy w odbudowie zrujnowanej szkoły w syryjskim mieście. Na wsparcie w tym dziele czeka 1,5 tys. dzieci.
Na konferencji obecni będą dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki, dyrektor PKWP ks. prof. Waldemar Cisło oraz Piotr Rubik, autor oratorium "Z powodu mojego imienia".
Program "Polska dla Świata" ma uwrażliwić społeczeństwo na biedę i trudną sytuację osób zmagających się z ciężarem wojny i przemocy na Bliskim Wschodzie, ale także na całym świecie. Organizatorami akcji są Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Caritas Polska wraz z firmą ATMA jako producentem wykonawczym. 
Projekt inicjatywy obejmuje organizację kilkunastu koncertów-Oratorium z promocją dotychczasowych działań Polaków w niesieniu pomocy ofiarom współczesnej wojny na Bliskim Wschodzie, a także zbiórką funduszy na odbudowę zniszczonej szkoły w Hims w Syrii.
Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" zainicjowało przygotowanie Oratorium o prześladowanych za wiarę pt. "Z powodu mojego imienia" z tekstami Zbigniewa Książka i muzyką Piotra Rubika.
"Każdy z nas poprzez uczestnictwo w koncercie może przyłączyć się do wzniecania nadziei, że los tysiąca syryjskich dzieci może ulec poprawie, a mieszkańcy terenów dotkniętych wojną będą mogli w spokoju odbudowywać swoje życie i zniszczone miasta" - apelują twórcy programu.
Więcej na temat programu na "Polska dla Świata" na stronie www.polskadlaswiata.pl
Patronat honorowy nad programem objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Początek konferencji prasowej w środę 8 listopada o godz. 11.00 w siedzibie Caritas Polska przy ul. Okopowej 55 w Warszawie.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Pomóż odbudować szkołę w Hims" - zaproszenie na konferencję Caritas Polska
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.