Ponad 220 osób wyruszyło na całonocną Drogę Krzyżową na św. Krzyż

Ponad 220 osób wyruszyło na całonocną Drogę Krzyżową na św. Krzyż
(fot. Stowarzyszenie Wiosna)
3 lata temu
KAI/ ed

Terenowa Droga Krzyżowa prowadzi z Kielc do sanktuarium na Świętym Krzyżu.

Mottem przewodnim pokutnego nabożeństwa w drodze, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, są słowa: "Krzyżu święty, nade wszystko".

Wydarzenie odbywa się w bardzo trudnych warunkach, przy kilkunastostopniowym mrozie, w górzystym i oblodzonym terenie.Uczestnicy Drogi Krzyżowej spotkali się najpierw na Mszy św. o godz. 20. pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. Mszę św. koncelebrowało kilku kapłanów, którzy idą wraz z pielgrzymami.- Modlę się, by ten dzisiejszy wieczór i noc były szczęśliwe i owocne dla waszego życia - życzył bp Jan Piotrowski.

"By nie zmęczyć się miłością"

W homilii biskup kislecki mówił m.in. o znaczeniu krzyża w ludzkiej egzystencji, podkreślał znaczenie miłości i relacji z Bogiem. - Jako chrześcijanie jesteśmy zaproszeni, by szukać Jezusa i Jego głosu, by nie zmęczyć się miłością, która jest zakorzeniona w miłości Boga - mówił bp Piotrowski. Wspominał Helenę Kmieć, jej świadomy wybór misji i Jezusa, zauważył, że to właśnie krzyż prowadzi do źródła odkupieńczej miłości, która żyje w słowach, sakramentach.

Po Mszy św. uczestnicy wyruszyli na Drogę Krzyżową. Wśród nich są weterani tego organizowanego od czterech lat wydarzenia, którzy szli rokrocznie. Są np. koleżanki z pracy, idzie Michał Godowski - starosta kielecki, jest sporo młodzieży. Modlono się w intencji przewodnika, zmarłego śp. Lecha Segieta, który trzykrotnie prowadził Drogę Krzyżową na św. Krzyż.

Moja Ekstremalna Droga Krzyżowa >>

Trasa Drogi Krzyżowej rozpoczęła się na obrzeżach Kielc, w zdecydowanej większości przebiega jednak przez Świętokrzyski Park Narodowy. Poza pierwszym odcinkiem, trasę stanowi czerwony szlak świętokrzyski. W związku z tym od uczestników wymaga się uwagi w śledzeniu oznakowania, aby nie schodzić z wyznaczonego szlaku.Przebieg i organizacja Drogi Krzyżowej zostały zaaprobowane i uzgodnione z dyrekcją Świętokrzyskiego Parku Narodowego i klasztorem Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ponad 220 osób wyruszyło na całonocną Drogę Krzyżową na św. Krzyż
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.