Portugalski kardynał przyjmie dominikański habit

Portugalski kardynał przyjmie dominikański habit
(fot. depositphotos.com)
1 miesiąc temu
KAI / jb

Kardynał José Tolentino Mendonça przyjmie dominikański habit - ogłosiła Portugalska Prowincja Zakonu Kaznodziejskiego.

Jak poinformował o. Filipe Rodrigues, akt ten, który zaplanowano na 14 listopada w lizbońskim klasztorze św. Dominika, nie będzie wiązał się z żadnymi obowiązkami, ani posłuszeństwem portugalskiego purpurata wobec władz zakonu dominikanów. Kardynał ma poprzez przyjęcie habitu zostać włączony w szeregi Świeckiego Zakonu Kaznodziejskiego, jednej z trzech gałęzi Zakonu Kaznodziejskiego, obok braci i mniszek dominikańskich.

O. Rodrigues wyjaśnił, że choć inicjatywa do przyjęcia dominikańskiego habitu wyszła od Zakonu, to kard. Tolentino Mendonça długo się nie wahał z akceptacją tego pomysłu, wskazując m.in. na swoje silne więzy z lizbońskimi klasztorami braci dominikanów i mniszek dominikańskich.

Pochodzący z Madery kardynał to jeden z najszybciej pnących się w hierarchii kościelnej duchownych za pontyfikatu papieża Franciszka. 54-letni poeta i doktor nauk teologicznych został w czerwcu 2018 r. mianowany przez papieża archiwistą i bibliotekarzem Świętego Kościoła Rzymskiego. W tym samym czasie został podniesiony do godności arcybiskupa tytularnego ze stolicą Suava.

Z kolei 5 października 2019 r. Franciszek mianował portugalskiego duchownego kardynałem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ludwik Wiśniewski OP
25,14 zł
41,90 zł

Nie prześpij czasu, który został Ci dany

Odkryj przenikliwe teksty legendarnego dominikanina

Ojciec Ludwik Wiśniewski OP pokazuje, nieraz w mocnych słowach, jak kierować się na co dzień sumieniem i świadomie żyć Ewangelią. Zapiski niepokornego opozycjonisty...

Skomentuj artykuł

Portugalski kardynał przyjmie dominikański habit
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Portugalski kardynał przyjmie dominikański habit
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.