Pożar kościoła w Glasgow. KEP wyraził wsparcie dla Polonii

Pożar kościoła w Glasgow. KEP wyraził wsparcie dla Polonii
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

- Zapewniamy o duchowej bliskości i solidarności Kościoła w Polsce z duszpasterzami oraz wszystkimi wiernymi, dla których kościół św. Szczepana od dziesięcioleci był miejscem kultu, a jednocześnie ważnym ośrodkiem polonijnym – napisali abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, i bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Emigracji Polskiej, w liście do ks. Mariana Łękawy SAC, rektora Polskiej Misji Katolickiej w Szkocji.

Publikujemy pełny tekst listu:

Warszawa, dnia 29 lipca 2021 roku

Czcigodny Księże,

Ze smutkiem przyjęliśmy informację o pożarze kościoła św. Szczepana w Glasgow, jednego z ważniejszych kościołów polonijnych w Szkocji.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski zapewniamy o duchowej bliskości i solidarności Kościoła w Polsce z duszpasterzami oraz wszystkimi wiernymi, dla których kościół św. Szczepana od dziesięcioleci był miejscem kultu, a jednocześnie ważnym ośrodkiem polonijnym.

Ufamy, że to trudne doświadczenie, przeżywane w duchu wiary, przyczyni się do jeszcze większej konsolidacji środowiska polonijnego w Glasgow i całej Szkocji oraz wzbudzi we wszystkich wierzących jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za polskie dziedzictwo kulturowe i religijne poza granicą naszej ojczyzny.

Z wyrazami szacunku i pasterskim błogosławieństwem,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

+Wiesław Lechowicz

Delegat KEP ds. Emigracji Polskiej

________________________________

Czcigodny

Ksiądz Marian Łękawa SAC

Polska Misja Katolickiej w Szkocji

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marzena Ćwik

Wozy strażackie z serii Odjazdowe kolorowanki to wyjątkowe książeczki dla młodych fanów motoryzacji, których pasjonują strażacy i ich pojazdy. A w środku kolorowanki, naklejki i mnóstwo ciekawostek o ulubionych wozach strażackich.

Skomentuj artykuł

Pożar kościoła w Glasgow. KEP wyraził wsparcie dla Polonii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.