Poznań: Caritas zbiera fundusze na rzecz uchodźców z Ukrainy; samorząd miasta szuka wolontariuszy

Poznań: Caritas zbiera fundusze na rzecz uchodźców z Ukrainy; samorząd miasta szuka wolontariuszy
fot. PAP/Darek Delmanowicz
PAP / pk

Caritas Archidiecezji Poznańskiej prowadzi w sobotę zbiórkę rzeczy i żywności dla obywateli Ukrainy, którzy trafią do ośrodków dla uchodźców. Samorząd Poznania szuka z kolei wolontariuszy znających język ukraiński.

Marek Misiek z Caritas Poznań poinformował, że sobotnia zbiórka zorganizowana w kościele Nawiedzenia NMP na poznańskich Ratajach potrwa do godz. 16.

"Jako Caritas Poznań będziemy przyjmować ukraińskie rodziny do zgłoszonych przez nas ośrodków pomocy. Chcemy zaopiekować się naszymi wschodnimi sąsiadami, w tym trudnym dla nich okresie. Jesteśmy także otwarci na pomoc bezpośrednią w samej Ukrainie" - zaznaczył Misiek.

Caritas prosi o przekazywanie asortymentu, który będzie wykorzystywany w ośrodkach przyjmujących ukraińskich uchodźców. W szczególności chodzi o nowe: koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy, a także kosmetyki takie jak szczoteczki i pasty do zębów, żele pod prysznic czy szampony. W ramach zbiórki przyjmowana też będzie żywność o długotrwałej przydatności do spożycia, np. makarony czy ryż oraz gotowe dania w słoikach.

DEON.PL POLECA

Misiek dodał, że Caritas zbiera także pieniądze na zapewnienie odpowiednich warunków ukraińskim uchodźcom. Zbiórka jest prowadzona poprzez stronę internetową . Pieniądze można też wpłacać na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej - nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297 - podając w tytule: Cel charytatywny - Ukraina.

Z kolei samorząd Poznania poszukuje wolontariuszy znających język ukraiński. Chętni do wsparcia miejskich instytucji, które będą pomagać uchodźcom mogą zgłaszać się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej.

"Przedsiębiorców, którzy zatrudniają osoby ukraińskiego pochodzenia, Miasto prosi o przekazanie niniejszej informacji i w miarę możliwości umożliwienie wykonywania pracy w elastycznym wymiarze czasu" - zaapelował poznański magistrat.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Poznań: Caritas zbiera fundusze na rzecz uchodźców z Ukrainy; samorząd miasta szuka wolontariuszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.