Pracownicy sanepidu pielgrzymowali na Jasną Górę

Pracownicy sanepidu pielgrzymowali na Jasną Górę
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Na Jasną Górę pielgrzymowali w sobotę pracownicy sanepidów. Podczas uroczystości Pielgrzymki Państwowej Inspekcji Sanitarnej w kaplicy Cudownego Obrazu główny inspektor sanitarny Krzysztof Zaczka zawierzył Państwową Inspekcję Sanitarną Matce Bożej.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy sanepidów z rodzinami z całej Polski. Mszy św. w kaplicy Matki Bożej przewodniczył krajowy duszpasterz służby zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski. Nawiązując do życia i lektur wspominanej w sobotę w Kościele św. Teresy z Lisieux (prócz Pisma Świętego było to "O naśladowaniu Chrystusa" Tomasza a Kempis), duszpasterz mówił o wadze budowania rodziny.

- Można się poświęcić pracy zawodowej, a nawet trzeba. Trzeba biegać od jednego zajęcia do drugiego, budować komunikację i relacje, zamartwiać się różnymi sprawami. Ale, człowieku, ty nie jesteś Bogiem, Bóg jest Bogiem, wszystko od ciebie nie zależy. Czasem Pan Bóg pokazuje nam sytuacje, kiedy to, co budowaliśmy, albo o co staraliśmy się, po prostu się rozsypuje – mówił.

- To właśnie znak, że Bóg pokazuje nam wtedy też swoje pogodne oblicze i mówi: zwróć się do mnie, przecież nie wszystko możesz. Ja jestem z tobą i po twojej stronie. Podobnie jest z życiem rodzinnym. Św. Tereska od Dzieciątka Jezus miała wspaniałych rodziców – przypomniał ks. Zawistowski.

DEON.PL POLECA

- Rodzina to jest to, co musimy budować, co jest najważniejsze w naszym życiu. To jest zaplecze. Wszystko przemija, relacje koleżeńskie, władza w pracy czy produktywność w pracy, a pozostaje nasza mama, pozostają nasze wnuki. To są oni, z którymi warto budować relacje – zaakcentował krajowy duszpasterz służby zdrowia.

Na zakończenie mszy główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka dokonał aktu zawierzenia Inspekcji.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pracownicy sanepidu pielgrzymowali na Jasną Górę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.