Prawie 200 studentów wzięło udział w wydarzeniu „Jezuickie Tatry”

Prawie 200 studentów wzięło udział w wydarzeniu „Jezuickie Tatry”
Fot. jezuici.pl
jezuici.pl / Michał Kłosiński SJ / tk

Około 170 studentów z siedmiu duszpasterstw akademickich wzięło udział w tegorocznym wydarzeniu „Jezuickie Tatry”, które było organizowane 7 września w Zakopanem.

W celu integracji mieszane grupy studenckie wędrowały po 15 szlakach tatrzańskich wyznaczonych przez DA Xaverianum z Opola pod opieką o. Jacka Drabika SJ. Grupy chętnie realizowały przy okazji różne zadania integracyjne przygotowane przez DA Winnica z Gdańska.

Kiedy studenci pokonywali szlaki ojcowie jezuici, pod czujnym okiem o. Waldemara Losa SJ, przygotowywali na terenie zakopiańskiej „Górki” miejsce na ognisko oraz grilla.

Budowanie wspólnoty pomiędzy duszpasterzami zostało zwieńczone wspólnym obiadem na Krupówkach, a następnie rekreacją w auli wspólnoty.

DEON.PL POLECA

W godzinach popołudniowych studenci dotarli na „Górkę”, gdzie wysłuchali konferencji o. Grzegorza Lojtka SJ o św. Ignacym Loyoli. Następnie wzięli udział w liturgii, której przewodniczył o. Paweł Gołaszewski SJ, a homilię wygłosił o. Michał Kłosiński SJ. Pod koniec eucharystii doszło do wzruszających zaręczyn pary z Gdańska.

Po Mszy Świętej odbyły się jeszcze kręgi MAGIS, podczas których młodzi mogli dzielić się doświadczeniami ze wspólnie przeżytego dnia.

Zwieńczeniem „Jezuickich Tatr” była integracja przy ognisku, którą przygotowało DA Dach z Wrocławia pod opieką o. Jakuba Bieli SJ. Nie zabrakło też tańców, a muzykę do nich serwował DJ o. Jacek Drabik SJ. Wspólne zdjęcie zakończyło wydarzenie organizowane w czasie Roku Ignacjańskiego 2021.

Źródło: jezuici.pl / Michał Kłosiński SJ / tk

 

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prawie 200 studentów wzięło udział w wydarzeniu „Jezuickie Tatry”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.