Premier Węgier: papież umocnił mnie w kwestii ochrony rodzin

Premier Węgier: papież umocnił mnie w kwestii ochrony rodzin
Fot. DW News / YouTube.com
1 miesiąc temu
PAP / tk

Premier Węgier Viktor Orban powiedział, że wizyta papieża to wielka sprawa, która podnosi znaczenie tego kraju. Dodał, że Franciszek zgadza się z nim i umacnia w przekonaniu, że kwestia ochrony rodzin jest bardzo ważna.

- Do przyjazdu tutaj nie zmuszały go żadne względy protokolarne ani inne. Przyjechał, bo chciał przyjechać. Dlatego przyjechał na (52. Międzynarodowy) Kongres (Eucharystyczny), bo odbywał się on na Węgrzech. Chciał nas odwiedzić. Można powiedzieć – chociaż sam jestem kalwinem – że jesteśmy dla niego ważni i dlatego przyjechał. To wielka sprawa, to podnosi znaczenie Węgier – powiedział Orban.

Premier podkreślił, że jego osobiście umocniła rozmowa, jaką odbył z papieżem z towarzyszeniem delegacji pod kierownictwem prezydenta Janosa Adera.

Orban powiedział, że podczas spotkania omijano tematy, co do których strony się nie zgadzają. - Na przykład ani my, ani on nie poruszyliśmy kwestii migracji. Niekoniecznie mamy inne zdanie, ale w inny sposób podchodzimy do tego tematu – oznajmił.

Papież popiera ochronę rodzin

- Okazało się jednak, że dużo głębiej, niż liczyłem, zgadzamy się w kwestii rodzin. Osobiście dla mnie to spotkanie było ogromnym umocnieniem. Ojciec Święty jasno dał do zrozumienia, że walka, którą toczymy w ochronie rodzin, jest najważniejsza z punktu widzenia Europy. On też uważa, że potężne siły pracują w brukselskiej biurokracji nad relatywizacją rodziny – powiedział Orban.

Jak zaznaczył, papież powiedział, że rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”, „nie ma o czym dyskutować”. - Powiedział nawet „go Ahead”, róbcie tak dalej, do przodu. I będziemy tak robić – oświadczył Orban.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Premier Węgier: papież umocnił mnie w kwestii ochrony rodzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.