Prezydent Izraela przesłał życzenia świąteczne papieżowi Franciszkowi

Prezydent Izraela przesłał życzenia świąteczne papieżowi Franciszkowi
Fot. depositphotos.com
KAI /kb

Prezydent Izraela przekazał życzenia z okazji świąt Wielkanocnych papieżowi Franciszkowi i chrześcijanom na całym świecie.

Pandemia koronawirusa „umocniła świadomość, jak duże znaczenie mają współpraca, braterstwo, humanitaryzm, wzajemne zaufanie i pomoc”, napisał Rivlin w liście opublikowanym przez jego kancelarię prezydencką.

Już drugi rok, kiedy te święte dni są obchodzone w cieniu pandemii COVID-19, wirus „ostatecznie pokazuje, że granice między krajami są sztuczne, ponieważ choroba nie rozróżnia między narodami, czy też zwolennikami różnych religii”, podkreślił prezydent Izraela.

Zauważył, że jego kraj jest dumny z prowadzonej kampanii szczepień, obejmującej wszystkich mieszkańców bez względu na religię, czy wspólnotę.

DEON.PL POLECA

Tak zwane porozumienie Abrahamowe między Izraelem i kilkoma krajami arabskimi Riwlin określił jako „szczególną okazję dla ery pokoju, stabilizacji i współpracy”. Wyraził nadzieję, że z tej „niepowtarzalnej szansy” skorzystają też Palestyńczycy.

Na zakończenie prezydent Izraela wyraził nadzieję, że przed upływem kończącej się latem jego kadencji ponownie spotka się z papieżem Franciszkiem.

Pragnąłby w ten sposób umocnić łączące Izrael i Stolicę Apostolską zaangażowanie na rzecz wolności religijnej w Ziemi Świętej oraz dalszy rozwój projektu „Kraina klasztorów”.

W swoim założeniu projekt „Kraina klasztorów” w Dolinie Jordanu, ma być ekumeniczną, jordańsko-izraelsko-palestyńską wyspą pokoju i współpracy.

W jego ramach położone na izraelskim brzegu Jordanu, w pobliżu miejsca chrztu Jezusa, niezamieszkane od dziesiątków lat klasztory i kościoły należące do ośmiu wyznań chrześcijańskich, miałyby zostać zwrócone Kościołom i stać się miejscami spotkania i dialogu.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Prezydent Izraela przesłał życzenia świąteczne papieżowi Franciszkowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.